Mercedes ukazuje novou obrněnou třídu S. Pod kapotu radši nasadil výkonný V12

I nejnovější třídu S představuje Mercedes ve verzi pro zájemce, kteří mají důvod bát se o svůj život.

Kdo by rád obrněnou limuzínu, už řadu let se nemusí v případě Mercedesu spoléhat na externí firmy. Tuto úpravu totiž zajišťuje i samotná automobilka, která teď v opancéřované verzi Guard přestavuje poslední generaci „eska“. K pořádnému zatížení navíc přidává značka pod kapotu motor V12, jež byste normálně našli pouze ve vrcholně luxusním Maybachu.

Jezdit si jako člen The Beatles. Na prodej je Mercedes 600 George Harrisona

Jezdit si jako člen The Beatles. Na prodej je Mercedes 600 George Harrisona

Nový Mercedes-Benz S680 Guard 4Matic je dostupný ve verzi s prodlouženým rozvorem a zákazníkům, kteří se bojí o svou bezpečnost, nabízí především certifikaci VPAM VR10, označující nejvyšší úroveň balistické ochrany udělované pro civilní vozidla. U nové třídy S pak nejde pouze o vyztužení a pancéřovaní existujících dílů karoserie a konstrukce, ale o výrobu zcela nových částí.

Okna třídy S Guard jsou tlustá 10 cm a kvůli jejich hmotnosti se přešlo na ovládání hydraulikou, čímž je taky zajištěna funkčnost v případě selhání palubní elektroniky vozu. Limuzína jezdí na run-flat pneumatikách Michelin PAX, se kterými lze i po defektu ujet dalších 30 kilometrů do bezpečí. A ve výbavě nechybí ani systém vzduchové izolace kabiny s kyslíkovou nádrží pro posádku.

Mercedes-Benz třídy S do zásuvky zná české ceny. Přibyla ale i plnotučná V8

Mercedes-Benz třídy S do zásuvky zná české ceny. Přibyla ale i plnotučná V8

Tyto vychytávky samozřejmě něco váží. Guard má hmotnost 4,2 tuny, kvůli čemuž u Mercedesu překalibrovali také řízení a převodovku, aby byla obrněná limuzína ovladatelnější a hbitější. Pod kapotou nakonec pracuje zmíněný dvanáctiválec o objemu šesti litrů a výkonu 612 koní (450 kW). Maximální rychlost je elektronicky limitovaná na 190 km/h.

S pěti- nebo čtyřmístným interiérem, ve kterém nechybí nic ze známého luxusu třídy S, začíná obrněná verze Guard na ceně 547.400 eur, v přepočtu tedy asi 14 milionů korun.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

včera | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků
Poprvé za volantem nové Dacie Duster: Opět se vyplatilo poslouchat zákazníky

Dacia Duster TCe 130 EDC

Nové funkce, automatická převodovka, lepší interiér. Facelift dokazuje, že skvělá Dacia Duster může být ještě lepší.

12.  9.  2021 | Vladimír Kadera | 35 příspěvků