Mercedes ukazuje infotainment Hyperscreen v akci. Premiéra EQS nebude daleko

Další upoutávka na elektrický Mercedes EQS se blíže ohlíží na tvorbu interiéru a infotainment Hyperscreen.

Elektrický ekvivalent limuzíny třídy S se pomalu blíží premiéře. Mercedes tak zveřejňuje další upoutávku, ve které se značka zaobírá interiérem EQS a rovněž jeho palubní deskou Hyperscreen, která je vlastně zakřivenou obrazovkou přes celou šířku kabiny před řidičem a spolujezdcem. Není divu, že Mercedes označuje interiér EQS za revoluční.

Nový Mercedes-Benz EQA dorazil do ČR. Elektrický crossover přijde na 1,3 milionu

Nový Mercedes-Benz EQA dorazil do ČR. Elektrický crossover přijde na 1,3 milionu

Pro řeči expertů Mercedesu na interiérový design a technologie jsou u videa dostupné anglické titulky. Už ovšem víme, že nový systém od Mercedesu je tvořen několika obrazovkami, které jsou zapuštěny do lesklého a po okrajích zakřiveného podsvíceného panelu o šířce 141 centimetrů. Displeje ve střední části palubní desky a před spolujezdcem využívají technologii OLED.

Ovládání MBUX Hyperscreen bude podle automobilky rozsáhle spoléhat na umělou inteligenci a hlasové příkazy s pokročilou schopností systému učit se nejrůznější potřeby posádky v daných situacích. Všechny funkce budou nicméně dosažitelné bez nutnosti hrabat se v podsekcích různých menu. Haptická odezva po stisknutí je pro dotykové displeje samozřejmostí.

Mercedes-AMG Project One na dalších záběrech. Očekávaný hypersport se blíží produkci

Mercedes-AMG Project One na dalších záběrech. Očekávaný hypersport se blíží produkci

Datum odhalení EQS zatím Mercedes neupřesňuje. Dojezd produkční limuzíny na baterky bude čítat přes 700 kilometrů, a to zásluhou nových baterií, které si koncern Daimler vyrobí sám. Zatím maskované prototypy ukazují, že EQS bude mít mnohem splývavější záď oproti klasické třídě S a nepochybně bude působit více futuristickým dojmem.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

TEST Ford Explorer 3.0 V6 EcoBoost Hybrid: Obr se bez zásuvky neobejde

Ford Explorer 3.0 V6 EcoBoost

Je vám Ford Galaxy malý? Chcete plnotučné SUV s výkonem Mustangu? Milujete ticho? Pokud jste odpověděli třikrát ano, vlajková loď americké značky na českém trhu může být to pravé.

včera | Richard Herbich
TEST SsangYong Korando 1.5 T-GDI 4x4: Vše, co potřebujete. Za míň, než čekáte

SsangYong Korando 1.5 TGDI

SsangYong Korando se hlásí v redakční garáží počtvrté. Tentokrát v plné náloži jako borec se čtyřkolkou a automatem.

16.  4.  2021 | Vladimír Kadera | 1 příspěvek
TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG R-Line Variant: Nejlepší jízda na trhu?

VW Golf 1.5 eTSI DSG R-Line Variant

Volkswagen Golf Variant prodělal mezigeneračně více změn, než se může na první pohled zdát. Vyzkoušeli jsme sportovněji střiženou verzi R-Line se 150koňovým turbobenzinem a popravdě toho není moc ke kritizování.

14.  4.  2021 | Jan Mička