Mercedes třídy C All-Terrain oficiálně: Má vyšší podvozek, šotoliny se nebojí

Mercedes podle plánu rozšiřuje nabídku třídy C o zvýšený a robustnější kombík.

O robustnější variantě All-Terrain (po vzoru třídy E) se u „céčkového“ Mercedesu mluvilo již během premiéry nové generace modelu. A teď už německá automobilka dobrodružnější variantu kombíku třídy C představuje oficiálně. Přináší všechny praktické vychytávky, které byste čekali, i speciální jízdní režimy.

V prvé řadě ale třída C All-Terrain zaujme vyšší světlou výškou (+40 mm) a upravenou karoserií s novou přední maskou a dodatečným plastovým lemováním blatníků, nárazníků a prahů. Uvnitř jsou k mání tři exkluzivní barevné kombinace čalounění a obložení, standardem je 10,25palcový přístrojový štít a infotainment zobrazuje speciální off-road informace jako úhly stoupání a klesání, natočení kol, GPS souřadnice nebo kompas.

Jízdní režimy Offroad a Offroad+ zajišťují lepší ovladatelnost kombíku na nezpevněném povrchu, přičemž druhý zmíněný nabízí i asistent pro sjíždění svahů. Volitelně přináší Mercedes i rozšířené funkce LED světlometů, které v rámci off-road režimu osvětlují širší pole před vozem. Funkci lze využívat pouze do rychlosti 50 km/h.

Stejně jako pod kapotou standardní třídy C se i verze All-Terrain už výhradně spoléhá na mild-hybridní motorizace. Novinka je dostupná buď s přeplňovanou benzinovou patnáctistovkou (150 kW/204 koní), nebo s dvoulitrovým turbodieselem (147 kW/200 koní), a to vždy standardně s pohonem všech kol 4Matic.

Veřejnosti se nový Mercedes-Benz třídy C All-Terrain představí v září na výstavě mobility IAA v Mnichově. Do prodeje zamíří ještě během letošního roku.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Váš názor Další článek: SsangYong Musso Grand detailně: Pick-up po faceliftu se ukazuje ve velké galerii

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,