Mercedes třídy B dostal menší facelift

Kromě velkého SUV, modelu ML, nadělila stuttgartská automobilka lehčí omlazení také třídě B. Ta je na trhu již tři roky, a tak si menší modifikace rozhodně zasloužila. A co je nové?

Především je třeba zmínit pozměněnou přední část vozu s agresivnějším nárazníkem. Odlišná jsou také zpětná zrcátka a pokud budete všímaví, spatříte také nové zadní svítilny a přepracovaný nárazník pod nimi. V interiéru bude na výběr více látkových kombinací sedadel a také nová kůže Artico.

Pod kapotou bude k dispozici šestice motorů. Benzínové verze zahrnují model B150 (95 koní), B170 s výkonem 116 koní (druhá verze NGT flex-fuel schopna spalovat jak benzin tak zemní plyn), pak následuje model B200 se 136 koňmi a vrchol nabídky tvoří B200 Turbo s výkonem 193 koní. Naftové motory jsou k dispozici pod označením B180 CDI s výkonem 109 k a B200 CDI s výkonem 140 koní.

Automobilce se podařilo u omlazené třídy snížit kombinovanou spotřebu průměrně o 7 procent. K tomu napomohla také nová technologie Start-Stop, která například při stání na křižovatce vypne motor a ten v případě potřeby akcelerace ihned naskočí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Třída B po faceliftu

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků