Mercedes třídy B dostal menší facelift

Kromě velkého SUV, modelu ML, nadělila stuttgartská automobilka lehčí omlazení také třídě B. Ta je na trhu již tři roky, a tak si menší modifikace rozhodně zasloužila. A co je nové?

Především je třeba zmínit pozměněnou přední část vozu s agresivnějším nárazníkem. Odlišná jsou také zpětná zrcátka a pokud budete všímaví, spatříte také nové zadní svítilny a přepracovaný nárazník pod nimi. V interiéru bude na výběr více látkových kombinací sedadel a také nová kůže Artico.

Pod kapotou bude k dispozici šestice motorů. Benzínové verze zahrnují model B150 (95 koní), B170 s výkonem 116 koní (druhá verze NGT flex-fuel schopna spalovat jak benzin tak zemní plyn), pak následuje model B200 se 136 koňmi a vrchol nabídky tvoří B200 Turbo s výkonem 193 koní. Naftové motory jsou k dispozici pod označením B180 CDI s výkonem 109 k a B200 CDI s výkonem 140 koní.

Automobilce se podařilo u omlazené třídy snížit kombinovanou spotřebu průměrně o 7 procent. K tomu napomohla také nová technologie Start-Stop, která například při stání na křižovatce vypne motor a ten v případě potřeby akcelerace ihned naskočí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Třída B po faceliftu

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků