Mercedes SLR McLaren do roka skončí

Německá automobilka Mercedes-Benz oznámila, že v příštím roce ukončí výrobu všech verzí svého modelu SLR McLaren. Důvodem tohoto kroku je hlavně nezájem zákazníků, kteří kupují zhruba polovinu toho, co automobilka původně plánovala. Za loňský rok automobilka prodala jen 275 kusů, což je proti plánu 500 výrazně méně.

Vůz si nikdy nedokázal získat velkou přízeň zákazníků a to i přesto, že nabízí opravdu výborný výkon. Spíše GT než čistokrevný sporťák totiž doplatil na svou cenu, která je téměř dvojnásobná vůči ostatním případným konkurentům, což může být sice zajímavé pro sběratele, ale větší množství zákazníků si prostě auto za více než půl milionu eur hledá jen těžko.

Mercedes jako takový přímého nástupce nevyvíjí, ovšem britský McLaren pracuje na projektu P11, což má být další supersport s motorem za sedačkami.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků