Mercedes SLR McLaren do roka skončí

Německá automobilka Mercedes-Benz oznámila, že v příštím roce ukončí výrobu všech verzí svého modelu SLR McLaren. Důvodem tohoto kroku je hlavně nezájem zákazníků, kteří kupují zhruba polovinu toho, co automobilka původně plánovala. Za loňský rok automobilka prodala jen 275 kusů, což je proti plánu 500 výrazně méně.

Vůz si nikdy nedokázal získat velkou přízeň zákazníků a to i přesto, že nabízí opravdu výborný výkon. Spíše GT než čistokrevný sporťák totiž doplatil na svou cenu, která je téměř dvojnásobná vůči ostatním případným konkurentům, což může být sice zajímavé pro sběratele, ale větší množství zákazníků si prostě auto za více než půl milionu eur hledá jen těžko.

Mercedes jako takový přímého nástupce nevyvíjí, ovšem britský McLaren pracuje na projektu P11, což má být další supersport s motorem za sedačkami.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků