Mercedes SLK 55 AMG, inovace a větší výkon s otevřenou střechou

Pro milovníky opravdu rychlé, sportovní a emotivní jízdy s otevřenou střechou přišla z Německa dobrá zpráva. Dvorní úpravce vozů Mercedes-Benz představil nový model SLK 55 AMG, který vám zajistí dostatek kontaktu s okolím a opravdu rychlou jízdu.
Mercedes SLK 55 AMG, inovace a větší výkon s otevřenou střechou

Malý roadster SLK, který se díky pevné střeše umí proměnit v plnohodnotné kupé, je díky svým subtilním rozměrům občas vnímán pouze jako auto pro přítelkyně bohatých a ze strany mužů je tu a tam nemístně zesměšňován. O tom, že SLK není žádným "autem pro slečinky", se Mercedes snaží zákazníky přesvědčit i ostrou verzí AMG, která s velkým osmiválcem nabízí dynamiku lecjakého supersportu.

Právě motor je největším klenotem celého vozu. Agregát v SLK 55 AMG prošel náročným tréninkem a výsledkem je, že technici z AMG vyladili osmiválec o objemu 5,5 litru na skvělých 294 kW (400 k). Točivý moment má hodnotu 520 Nm. Díky motoru a nízké hmotnosti 1 495 kg zrychlí SLK na stovku za 4,5 s a na dvě stě to zvládne za slušných 15,5 s.

O přenos výkonu na zadní kola se stará sedmistupňová převodovka 7G-Tronic s pádly pro řazení pod volantem. Modifikací prošel i podvozek, který je plně stavitelný a řidič si může z kabiny zvolit z několika nastavení jako je okruh, technická trať, komfortní jízda atd. Za pozornost stojí i velmi lehká kola s designem AMG, které mají průměr 19". Na nich jsou obuty pneu 235/35 vpředu a 255/30 vzadu.

Tip: Představení modelu SLK 55 AMG Ultimate Experience Asia si můžete přečíst zde

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
SLK 55 AMG

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

dnes | Jan Mička | 7 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky