Mercedes slaví 55 let AMG speciálními verzemi A 35 a CLA 35. Rychlejší nejsou, výbavou ale ohromí

Po úspěchu třídy G ve verzi Edition 55 pokračují oslavy výročí divize AMG u menších modelů. Poznáte je podle hromady doplňků i nemalého příplatku.

55 let sportovního oddělení Mercedesu si mohou milovníci značky připomenout dvojicí svižných kompaktních modelů, které jsou nyní k dostání v provedení Edition 55. Nová výbava se týká verzí A 35 AMG a CLA 35 AMG a zahrnuje spoustu stylových položek, sladěných do opravdu vkusného celku. Zvenčí je poznáte podle paketu s předním lízátkem, zadním křídlem a hromady leskle černých doplňků. Dostávají i pakety AMG Night se zatmavenými okny, černými koncovkami výfuku, temnými znáčky a odpovídajícím provedením čelní masky.

Verze Edition 55 je k dispozici v černé či bílé metalíze a jezdí na 19“ kolech v matně šedém provedení. Hezký detail najdete pod krytkou nádrže – speciální víčko, samozřejmě s logem AMG. Interiér kombinuje černou a rudou barvu, najdeme je na sportovních sedadlech, výplních dveří, podsvícených prazích nebo koberečcích s kontrastním prošíváním. Volant je čalouněn mikrovláknem Dinamica a samozřejmě mu nechybí logo s označením výročního provedení. Dále dovnitř přibyly prvky z leštěného hliníku.

V rámci specifikace Edition 55 získají noví majitelé také speciální autoplachtu s logem AMG. Je vyrobena z prodyšné syntetické látky, odolné proti potrhání. Pro lepší ochranu má i antistatickou vnitřní vrstvu. Paket je k dispozici již nyní za příplatek 337.324 Kč v případě třídy A, u CLA stojí 327.063 Kč.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Váš názor Další článek: Dacia Jogger dostane novou verzi. Stane se z ní domov na kolech za solidní peníze

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,