Mercedes s "géčkem" nekončí a posvětil jeho další vývoj

Přestože na počátku letošního roku prohlásili zástupci automobilky Mercedes Benz, že jejich model G (Geländewagen) skončí, nejnovější informace hovoří zcela opačně. Model G, který vyrábí pro Mercedes již 26 let společnost Steyr v Rakousku, dostane naopak velkou modernizaci. Samotné zaměření zůstane zachováno. Nadále tak půjde o čistokrevný off road, který ocení hlavně ti, kteří potřebují zdatného pomocníka a dříče do terénu. K těmto vlastnostem, které řadí géčko na vrchol třídy off roadů, přibudou ale i novinky. V první řadě půjde o obměnu motorizací, kdy budou nahrazeny starší benzínové i naftové agregáty. Pod kapotou se tak usadí novinky z produkce Mercedesu. Tím ovšem modernizace neskončí. Pro ty, kteří volali po větším komfortu, přichystá Mercedes obměnu interiéru, kde pak naleznete vše, co dnes patří k luxusním vozům. Zástupci Mercedesu uvedli, že hodlají model vyrábět minimálně dalších pět let. Do dnešní doby si géčko našlo více než 180 000 zákazníku.
TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 55 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků