Mercedes s "géčkem" nekončí a posvětil jeho další vývoj

Přestože na počátku letošního roku prohlásili zástupci automobilky Mercedes Benz, že jejich model G (Geländewagen) skončí, nejnovější informace hovoří zcela opačně. Model G, který vyrábí pro Mercedes již 26 let společnost Steyr v Rakousku, dostane naopak velkou modernizaci. Samotné zaměření zůstane zachováno. Nadále tak půjde o čistokrevný off road, který ocení hlavně ti, kteří potřebují zdatného pomocníka a dříče do terénu. K těmto vlastnostem, které řadí géčko na vrchol třídy off roadů, přibudou ale i novinky. V první řadě půjde o obměnu motorizací, kdy budou nahrazeny starší benzínové i naftové agregáty. Pod kapotou se tak usadí novinky z produkce Mercedesu. Tím ovšem modernizace neskončí. Pro ty, kteří volali po větším komfortu, přichystá Mercedes obměnu interiéru, kde pak naleznete vše, co dnes patří k luxusním vozům. Zástupci Mercedesu uvedli, že hodlají model vyrábět minimálně dalších pět let. Do dnešní doby si géčko našlo více než 180 000 zákazníku.
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků