Mercedes s "géčkem" nekončí a posvětil jeho další vývoj

Přestože na počátku letošního roku prohlásili zástupci automobilky Mercedes Benz, že jejich model G (Geländewagen) skončí, nejnovější informace hovoří zcela opačně. Model G, který vyrábí pro Mercedes již 26 let společnost Steyr v Rakousku, dostane naopak velkou modernizaci. Samotné zaměření zůstane zachováno. Nadále tak půjde o čistokrevný off road, který ocení hlavně ti, kteří potřebují zdatného pomocníka a dříče do terénu. K těmto vlastnostem, které řadí géčko na vrchol třídy off roadů, přibudou ale i novinky. V první řadě půjde o obměnu motorizací, kdy budou nahrazeny starší benzínové i naftové agregáty. Pod kapotou se tak usadí novinky z produkce Mercedesu. Tím ovšem modernizace neskončí. Pro ty, kteří volali po větším komfortu, přichystá Mercedes obměnu interiéru, kde pak naleznete vše, co dnes patří k luxusním vozům. Zástupci Mercedesu uvedli, že hodlají model vyrábět minimálně dalších pět let. Do dnešní doby si géčko našlo více než 180 000 zákazníku.
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků