Mercedes rozjel produkci nové třídy C. Nahlédněte do procesu moderní výroby

V moderní továrně v Brémách už započala produkce nové třídy C. Inovativní procesy zde přitom nehledí pouze na udržitelnost.

Premiéry nové generace Mercedesu-Benz třídy C (W206) jsme se dočkali na konci února a teď už německá automobilka oznamuje, že produkce novinky úspěšně odstartovala. Výroba sedanu i kombi započala souběžně v modernizované továrně v německých Brémách. Mercedes tak poskytuje hrstku zajímavostí o tvorbě nového „céčka“.

Brémy nebudou jedinou linkou, kde bude třída C vznikat. Zanedlouho značka spustí mezinárodní výrobu taky v Pekingu v Číně, kde bude opět vyráběna i prodloužená varianta modelu. Produkce v Jihoafrické republice se zase zaměří na levostranné i pravostranné verze pro export na další světové trhy.

Nová generace Mercedesu SL podstupuje finální testování. Poprvé bude čtyřkolkou

Nová generace Mercedesu SL podstupuje finální testování. Poprvé bude čtyřkolkou

Obecně se v modernizované továrně v Brémách hledělo na zvýšení flexibility, rychlosti výroby i snížení nákladů. Nová třída C tak například vzniká na stejné lince jako GLC, GLC kupé a plně elektrické EQC. Ve směru snižování produkce CO2 při výrobě jsou pak v JAR schopni díky inovativním technologiím v lakovně snížit spotřebu energií na jedno auto o 25 %.

Ostatně ve všech automobilkou vlastněných továrnách chce Mercedes dosáhnout uhlíkové neutrality při výrobě, a to již od roku 2022. V Brémách tak například značka poprvé rozjela novou karosárnu, která šetří čas i energie – části karoserií se zde nevyrábějí jednotlivě v řadě, ale ve speciálních buňkách zajištujících flexibilní kombinaci požadovaných dílů.

Mercedes ukazuje infotainment Hyperscreen v akci. Premiéra EQS nebude daleko

Mercedes ukazuje infotainment Hyperscreen v akci. Premiéra EQS nebude daleko

Tento proces výroby a další inovace chce Mercedes postupně zakomponovat do všech svých továren. Nakonec se doznala v Brémách změn i samotná montáž, kde jsou nově využívány autonomní přepravní systémy namísto konvenčních pásů. Více už ukáže samotné video z produkce...

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Řídili jsme nové Porsche Taycan Cross Turismo: Letí na silnici, dovádí v terénu!

Porsche Taycan Cross Turismo

Dostali jsme příležitost vyzkoušet nový přírůstek do elektrické rodiny Porsche Taycan. Je praktičtější a neztratí se ani mimo zpevněné cesty.

včera | Stanislav Kolman | 4 příspěvky
TEST Subaru Forester 2.0ie-S ES Sport: Pozor, vezu rybičky!

Subaru Forester ES Sport

Subaru Forester se nyní prodává i ve verzi Sport. Nečekejte ale žádné turbohrátky, tohle je hraní si s barvičkami.

9.  5.  2021 | Vladimír Kadera | 2 příspěvky
TEST Hyundai i10 1.0 T-GDI N Line: Bejby nebude sedět v koutě!

Hyundai i10 1.0 T-GDI N Line

Městskou krabičku se sportovním vzhledem asi nebudou všichni brát úplně vážně. V Hyundai i10 se 100koňovým přeplňovaným motorem se však skrývá víc, než se na první pohled zdá.

7.  5.  2021 | Jan Mička