Mercedes půjde také cestou zmenšování motorů

Německá automobilka Mercedes-Benz hodlá vstoupit do vod downsizingu neboli do začít větší atmosférické agregáty nahrazovat menšími přeplňovanými.

Výhody a nevýhody tohoto řešení jsou známy, takže zákazník tak získá menší a lehčí motor se stejným výkonem a zároveň i papírově nižší spotřebu a ekologové pak papírově nižší emise CO2. A o to jde.

Jelikož i Mercedes bude muset v blízké budoucnosti výrazně omezit emise CO2, musí přijít s programem, který to umožní. Vedle velkých a oblíbených osmiválců, případně osmiválců s kompresory, je třeba postavit malé motory s velmi nízkou papírovou spotřebou a emisemi CO2 tak, aby celé portfolio motorů dosáhlo kýženého průměru.

Downsizing se má týkat hlavně základních modelů, jako je A a B klasse, ovšem nevyhne se ani střední třídě, tedy C-klasse a hovoří se dokonce i o nasazení malých, turbem přeplňovaných, motorů i do E-klasse.

Ve větších modelech mají pak malé turbomotory tvořit základní motorizaci, která by po stránce výkonu nabídla to, co dnes základní modely. Na druhou stranu jde hlavně o formální krok, aby byly emise v průměru co nejnižší a Mercedes neočekává, že by prodeje těchto velkých modelů s malým motorem byly jakkoli výrazné.

Jak se budou ovšem tvářit řidiči na fakt, že si koupí E-klasse s motorem 1,4 turbo je otázkou. Přeci jenom ne vše je o faktických parametrech, ale i pocit rozhoduje, zda zákazník koupí nebo ne.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků