Mercedes půjde také cestou zmenšování motorů

Německá automobilka Mercedes-Benz hodlá vstoupit do vod downsizingu neboli do začít větší atmosférické agregáty nahrazovat menšími přeplňovanými.

Výhody a nevýhody tohoto řešení jsou známy, takže zákazník tak získá menší a lehčí motor se stejným výkonem a zároveň i papírově nižší spotřebu a ekologové pak papírově nižší emise CO2. A o to jde.

Jelikož i Mercedes bude muset v blízké budoucnosti výrazně omezit emise CO2, musí přijít s programem, který to umožní. Vedle velkých a oblíbených osmiválců, případně osmiválců s kompresory, je třeba postavit malé motory s velmi nízkou papírovou spotřebou a emisemi CO2 tak, aby celé portfolio motorů dosáhlo kýženého průměru.

Downsizing se má týkat hlavně základních modelů, jako je A a B klasse, ovšem nevyhne se ani střední třídě, tedy C-klasse a hovoří se dokonce i o nasazení malých, turbem přeplňovaných, motorů i do E-klasse.

Ve větších modelech mají pak malé turbomotory tvořit základní motorizaci, která by po stránce výkonu nabídla to, co dnes základní modely. Na druhou stranu jde hlavně o formální krok, aby byly emise v průměru co nejnižší a Mercedes neočekává, že by prodeje těchto velkých modelů s malým motorem byly jakkoli výrazné.

Jak se budou ovšem tvářit řidiči na fakt, že si koupí E-klasse s motorem 1,4 turbo je otázkou. Přeci jenom ne vše je o faktických parametrech, ale i pocit rozhoduje, zda zákazník koupí nebo ne.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků