Mercedes připravuje hybrid třídy S

Zatímco Lexus připravuje na příští rok s hybridním pohonem model RX400h, Mercedes-Benz nezahálí a pracuje na hybridní třídě S příští generace. Pod kapotou bude umístěn šestiválcový motor 3.5 V6 v kombinaci s elektromotorem. Výkon bude dosahovat na verzi S500 V8, zatímco spotřeba bude na úrovní C200K. Díky hybridnímu pohonu bude mít motor nízké emise, a to zhruba na úrovni A170 (150 g/km). Očekává se, že automobilka novinku představí na příštím frankfurtském autosalonu. Hybridní pohon dostane také třída M jako přímý konkurent Lexusu RX400h.

Mimochodem, MB pracuje rovněž na hybridním elektro-naftovém pohonu, který bude mít premiéru o něco později.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků