Mercedes připravuje hybrid třídy S

Zatímco Lexus připravuje na příští rok s hybridním pohonem model RX400h, Mercedes-Benz nezahálí a pracuje na hybridní třídě S příští generace. Pod kapotou bude umístěn šestiválcový motor 3.5 V6 v kombinaci s elektromotorem. Výkon bude dosahovat na verzi S500 V8, zatímco spotřeba bude na úrovní C200K. Díky hybridnímu pohonu bude mít motor nízké emise, a to zhruba na úrovni A170 (150 g/km). Očekává se, že automobilka novinku představí na příštím frankfurtském autosalonu. Hybridní pohon dostane také třída M jako přímý konkurent Lexusu RX400h.

Mimochodem, MB pracuje rovněž na hybridním elektro-naftovém pohonu, který bude mít premiéru o něco později.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků