Mercedes přemýšlí nad elektrickým roadsterem AMG. Baterky prý emocím nepřekáží

Otevřené modely sice ztrácí publikum, v roadsteru na baterky však vidí Mercedes jistý potenciál.

Nedávno nám Mercedes-AMG prostřednictvím EQS 53 4Matic+ představil svůj první výkonný elektromobil. A přestože není pochyb, že se v nejbližších letech dočkáme dalších elektrických modelů od sportovní divize německé automobilky, teď se konkrétně mluví o potenciálu elektrického ekvivalentu dosavadního AMG GT Roadster.

Mercedes-Benz G je ještě drsnější. Má výbavu Professional a řadu extra prvků

Mercedes-Benz G je ještě drsnější. Má výbavu Professional a řadu extra prvků

V rozhovoru s britským Top Gearem se provozní ředitel Mercedesu Markus Schäfer zmínil o myšlence elektrického roadsteru, který by značce pomohl dále propagovat elektrická ústrojí a dokonce mohl zákazníkům nabídnout emociální zážitek.

 „Je třeba vzít v potaz, že poptávka po roadsterech a kabrioletech upadá. Čína není silným trhem pro kabriolety a v Evropě se za poslední roky počet zájemců snížil. Myslím však, že jde o velmi atraktivní a emocionální produkt, který dovede budovat značku,“ uvedl Schäfer k představě elektrického Roadsteru.

AMG vyladilo Mercedes EQS. Nabízí až 761 koní a 1020 N.m, dojezd zatím tají

AMG vyladilo Mercedes EQS. Nabízí až 761 koní a 1020 N.m, dojezd zatím tají

Budování a propagace značky, především tedy v ohledu elektromobilů řady EQ, je nepochybně jednou z priorit německé automobilky, která do vývoje elektromobility plánuje v následujících letech investovat další finance. A sportovní, svým způsobem vzrušující model na baterky by mohl pomoci.

Otevřeným modelům nakonec Mercedes očividně ještě věří, jelikož zanedlouho nás čeká premiéra nové generace SL, která má v nejvýkonnější variantě použít hybridní ústrojí od AMG.

AMG

AMG je německá společnost, která se zabývá závodními úpravami a sportovním tuningem vozů Mercedes-Benz. Společnost byla založena v roce 1967 dvojicí Hans Werner Aufrecht a Erhard Melcher. Většinou se značka uvádí jako Mercedes-AMG.

Mercedes-AMG GT Black Series • Mercedes-AMG GLB

Nový VW Golf R Variant je pořád božsky všestranný a je s ním sranda. I na dráze!

VW Golf R Variant

Novou generaci Volkswagenu Golf R Variant jste si mohli prohlédnout už na konci prázdnin na výstavě Světa motorů Auta na náplavce. My jsme se však poprvé svezli až o měsíc později v Německu a dalo nám to víc, než jsme si vůbec dokázali představit.

15.  10.  2021 | Jan Mička | 19 příspěvků
TEST SsangYong Musso Grand Premium 2.2 e-XDI: Fachman za cenu brigádníka

SsangYong Musso Grand

Korejský pick-up prošel omlazením, které poznáte na první pohled. Pod novou tváří se toho ale moc nezměnilo. Stačí to k udržení kroku s ostatními?

14.  10.  2021 | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST Audi Q4 SB 50 e-tron quattro: Když to má fungovat, berte plnou palbu!

Audi Q4 SB 50 e-tron quattro

Vysoký dojezd? Máme. Kvalitní zpracování? Také. Výkon? Nechybí. Jízdní komfort? Nadprůměrný. Designový elektromobil se Audi hodně povedl, ale bez chybičky není.

10.  10.  2021 | Richard Herbich | 5 příspěvků