Mercedes představí vlajkový model třídy S jako kabriolet

Německá automobilka Mercedes-Benz představí v lednu příštího roku, na detroitském autosalonu, studii opravdu velkého a luxusního kabrioletu, který bude odvozen od nynější generace třídy S. Tato studie bude vybavena šestilitrovým dvanáctiválcem a jakožto klasický kabriolet dostane plátěnou střechu. Svou délkou téměř pět a půl metrů bude patřit k opravdovým otevřeným velikánům.

Dle zdrojů blízkým německé automobilce Mercedes skutečně zvažuje výrobu tohoto kabrioletu, který by na dnešním trhu neměl konkurenci. Zda se tak opravdu stane, budeme vědět  nejpozději do roka.

 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 6 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků