Mercedes představí nástupce E-klasse v roce 2009

Na červen příštího roku přichystal Mercedes pro své zákazníky facelift stávajícího "éčka". Jak jsme již psali ve starším článku, nebudou změny pouze kosmetické. Mercedes si je vědom, že poslední modely nepatřily mezi nejspolehlivější, a tak chce vsadit hlavně na zlepšení kvality. Problémy s elektronikou a brzdami totiž odradily nejednoho kupce a ten pak raději odešel ke konkurenci. Částečně podlomené renomé se pak jen stěží navrací zpět. Ten největší krok přijde v roce 2009, kdy hodlá představit nový model E-klasse, který má navrátit dobré jméno značce a má také přimět zákazníky k návratu. Mercedes chce hlavně vsadit na kvalitu a spolehlivost. Mimo tyto funkční vlastnosti bude mít nový model o 20 mm větší rozvor a celý model se ponese v duchu nynějšího eSka. Hlavně interiér má působit jako zmenšená podoba největšího modelu.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků