Mercedes poprvé ukázal nový elektromobil EQA. Nakonec to bude crossover

Během prezentace nového Mercedesu GLA nám již automobilka ukázala i první pohled na jeho elektrického sourozence EQA.

Mercedes-Benz lehce mění svou vizi očekávaného malého elektromobilu třídy A. Přestože jeho předzvěst ve formě konceptu EQA z roku 2017 byla klasicky tvarovaným hatchbackem, s uvedením nové generace crossoveru GLA se situace mění. Elektrická novinka označená EQA bude totiž také crossoverem.  

Nový Mercedes-Benz GLA oficiálně: Prostornější, vybavenější i hybridní

Nový Mercedes-Benz GLA oficiálně: Prostornější, vybavenější i hybridní

Ostatně pohled na maskovaný model a jeho proporce již Mercedes poprvé ukázal právě během digitální prezentace nového GLA. Chystané EQA bude tedy přímým elektrickým sourozencem GLA, ale pochopitelně s designovými prvky dále se rozšiřující rodiny elektromobilů EQ od Mercedesu.

Počítejme tedy s prvky uvedenými třeba na větším SUV EQC nebo velkoprostorovém EQV. Maska vozu bude zahlazena pro snížení odporu vzduchu, stejně tak určitě dojde na nová částečně zakrytovaná kola a vevnitř dostane „elektrické GLA“ třeba novou grafiku přístrojového štítu vyhrazenou pro elektrické modely.

Mercedes-Benz třídy V dostane hezký dárek. Ani nemusí psát Ježíškovi

Mercedes-Benz třídy V dostane hezký dárek. Ani nemusí psát Ježíškovi

Ještě předtím, než se ale během roku 2020 produkční EQA ukáže světu, chystá Mercedes rozšířit nabídku pohonných ústrojí konvenčního GLA o plug-in hybridní jednotku. Bezpochyby půjde o techniku EQ Power již nasazenou do elektrifikovaných modelů třídy A a třídy B, tedy  A 250 e a B 250 e.

Plug-in hybridní GLA by tak nabídlo spojení čtyřválcové třináctistovky, elektromotoru a akumulátoru o kapacitě 15,6 kWh pro kombinovaný výkon 160 kW (217 koní), točivý moment 450 N.m a dojezd v čistě elektrickém režimu kolem 60 až 70 kilometrů. Podobně jako u třídy A a B by tak mohlo GLA dosáhnout na udávanou kombinovanou spotřebu paliva mezi 1,4 až 1,6 litry na 100 km.

Galerie doplněna o Mercedes-Benz GLA a koncept Mercedes-Benz EQA (2017).

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků