Mercedes poprvé ukázal nový elektromobil EQA. Nakonec to bude crossover

Během prezentace nového Mercedesu GLA nám již automobilka ukázala i první pohled na jeho elektrického sourozence EQA.

Mercedes-Benz lehce mění svou vizi očekávaného malého elektromobilu třídy A. Přestože jeho předzvěst ve formě konceptu EQA z roku 2017 byla klasicky tvarovaným hatchbackem, s uvedením nové generace crossoveru GLA se situace mění. Elektrická novinka označená EQA bude totiž také crossoverem.  

Nový Mercedes-Benz GLA oficiálně: Prostornější, vybavenější i hybridní

Nový Mercedes-Benz GLA oficiálně: Prostornější, vybavenější i hybridní

Ostatně pohled na maskovaný model a jeho proporce již Mercedes poprvé ukázal právě během digitální prezentace nového GLA. Chystané EQA bude tedy přímým elektrickým sourozencem GLA, ale pochopitelně s designovými prvky dále se rozšiřující rodiny elektromobilů EQ od Mercedesu.

Počítejme tedy s prvky uvedenými třeba na větším SUV EQC nebo velkoprostorovém EQV. Maska vozu bude zahlazena pro snížení odporu vzduchu, stejně tak určitě dojde na nová částečně zakrytovaná kola a vevnitř dostane „elektrické GLA“ třeba novou grafiku přístrojového štítu vyhrazenou pro elektrické modely.

Mercedes-Benz třídy V dostane hezký dárek. Ani nemusí psát Ježíškovi

Mercedes-Benz třídy V dostane hezký dárek. Ani nemusí psát Ježíškovi

Ještě předtím, než se ale během roku 2020 produkční EQA ukáže světu, chystá Mercedes rozšířit nabídku pohonných ústrojí konvenčního GLA o plug-in hybridní jednotku. Bezpochyby půjde o techniku EQ Power již nasazenou do elektrifikovaných modelů třídy A a třídy B, tedy  A 250 e a B 250 e.

Plug-in hybridní GLA by tak nabídlo spojení čtyřválcové třináctistovky, elektromotoru a akumulátoru o kapacitě 15,6 kWh pro kombinovaný výkon 160 kW (217 koní), točivý moment 450 N.m a dojezd v čistě elektrickém režimu kolem 60 až 70 kilometrů. Podobně jako u třídy A a B by tak mohlo GLA dosáhnout na udávanou kombinovanou spotřebu paliva mezi 1,4 až 1,6 litry na 100 km.

Galerie doplněna o Mercedes-Benz GLA a koncept Mercedes-Benz EQA (2017).

Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Hyundai i10 1.2 MPi

Hyundai představil třetí generaci nejmenšího modelu i10. Nabízí ji s dvěma zážehovými motory a manuální či robotizovanou převodovkou. Kromě designu chce lákat i racionálním zaměřením a stále příznivou cenou.

dnes | Svět motorů | 3 příspěvky
TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 76 příspěvků
Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků