Mercedes odsunuje premiéru elektromobilu EQA. Na vině je opět koronavirus

Pandemie koronaviru nyní posunuje i očekávané představení dalšího elektromobilu Mercedesu.

Dalšího člena rodiny elektromobilů EQ od Mercedesu jsme se měli dočkat už během letošního roku. Ostatně na nový crossover EQA lákala německá značka již na konci minulého roku během představení jeho spalovacího ekvivalentu, nové generace GLA. I do představení této novinky však zasahuje celosvětová pandemie.

Mercedes tedy oznamuje, že oficiální premiéru EQA nyní odsunuje o zhruba šest měsíců. S pandemií v zádech má být důvodem odkladu i reorganizace výrobních plánů elektrických vozů Mercedesu, nehledě na potíže s dodávkami baterií od dodavatelů automobilky.

Mercedes GenH2 je koncept vodíkového tahače. Na cesty zamíří už v roce 2023

Mercedes GenH2 je koncept vodíkového tahače. Na cesty zamíří už v roce 2023

Tímto posunem lze tedy čekat, že do prodeje zamíří EQA až někdy v druhé polovině roku 2021, a to samozřejmě v případě, že půjde všechno podle plánu. Společně s chystaným EQB a limuzínou EQS je možné, že i premiéry těchto chystaných elektrických modelů zasáhne určitý prostoj. Odhalení EQS bychom se přitom měli stále dočkat ještě letos.

Chystané EQA bude tedy přímým elektrickým sourozencem GLA, ale pochopitelně s designovými prvky rodiny elektromobilů EQ od Mercedesu. Počítejme tedy s detaily uvedenými třeba na větším SUV EQC nebo velkoprostorovém EQV. Maska vozu bude zahlazena pro snížení odporu vzduchu, stejně tak určitě dojde na nová částečně zakrytovaná kola

Nový Mercedes třídy S dorazil do Česka. Špička v segmentu nejde pod 2,5 milionu

Nový Mercedes třídy S dorazil do Česka. Špička v segmentu nejde pod 2,5 milionu

Předpokládá se, že EQA bude nabízeno standardně s jedním elektromotorem, zatímco pohon všech kol a vyšší výkon kol zajistí varianta s dvojicí elektromotorů. Britský Autocar dokonce zmiňuje i možný příchod vrcholné AMG verze.

Galerie doplněna o Mercedes-Benz GLA.

AMG

AMG je německá společnost, která se zabývá závodními úpravami a sportovním tuningem vozů Mercedes-Benz. Společnost byla založena v roce 1967 dvojicí Hans Werner Aufrecht a Erhard Melcher. Většinou se značka uvádí jako Mercedes-AMG.

Mercedes-AMG GT Black Series • Mercedes-AMG GLB

Za volantem nové Cupry Leon ST PHEV: Sportovní hlavně naoko, přesto důležitá

Cupra Leon ST eHybrid

Ačkoliv to tak při pohledu na registrační značku nemusí vypadat, novou Cupru Leon jsme poprvé testovali na českých silnicích. Jako první na trh vstoupí externě dobíjený hybrid, který však předpokládané sportovní zážitky dost naředil.

25.  10.  2020 | Jan Mička | 25 příspěvků
Minitest Toyota GR Supra Dynamic 2.0: Dobře maskovaná vzpomínka na Celicu?

Toyota GR Supra Dynamic 2.0

Menší výkon, nižší cena. Zaujme Toyota Supra i ve střízlivém provedení se čtyřválcem pod kapotou?

21.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 7 příspěvků
Minitest Honda Jazz Crosstar 1.5 e:HEV Executive: Nákupní vozík v montérkách

Honda Jazz Crosstar 1.5 e:HEV

Moderní interpretace nákupního vozíku je dostupná ve dvou různých variantách. Po základní se nyní podíváme na tu, která míří více na lifestyle.

18.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 92 příspěvků