Mercedes odhaluje příď nové generace třídy S. Premiéru koronavirus neovlivní

Po úniku fotek částečně zamaskovaného prototypu už Mercedes oficiálně láká na premiéru nové generace limuzíny třídy S.

Takže příď nové generace „eska“ (W223) máme odhalenou. Mercedes vypouští do světa první oficiální upoutávku na novou generaci své vlajkové lodě a vedení značky potvrzuje pár věcí. Zaprvé, premiéra se navzdory pandemii koronaviru odsouvat nebude a proběhne ještě letos. Zadruhé, pod kapotou čekejte nálož elektrifikace.

Pod kapotou třídy S máme očekávat hned několik elektrifikovaných pohonných jednotek, ať už v mild- či plug-in hybridní formě. Čistě elektrickou variantou třídy S pak bude samostatný model EQS, jehož maskované prototypy nám Mercedes ukázal již dříve – vycházet bude z konceptu Vision EQS.

Nový Mercedes-Benz S bez maskování: Pro staromilce má velmi špatnou zprávu

Nový Mercedes-Benz S bez maskování: Pro staromilce má velmi špatnou zprávu

Zpátky ke klasické třídě S. Tu rovněž šéf Daimleru Ola Källenius popsal jako „technologickou tour de force“, což ostatně již naznačily snímky interiéru prototypu. Architektura kabiny je zcela nová a dnešní trend velkých displejů a dotykových ploch využívá naplno. Fyzické tlačítko v limuzíně najdete těžko.

Původní plány zmiňovaly zahájení produkce nové třídy S v září letošního roku v továrně značky v německém Sindelfingenu. Samotná premiéra tedy nebude daleko. Elektrický ekvivalent EQS by se rovněž mohl ukázat do konce letošního roku, se startem prodejů v roce 2021.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 33 příspěvků