Mercedes navyšuje prodeje, Smart se uzdravuje

Německý koncern Mercedes Car Group vykázal v prvním pololetí letošního roku menší propad v prodejích nových vozů a to i přesto, že hlavní divize Mercedes-Benz, dokázal prodeje navýšit.

Za prvních šest měsíců prodal koncern 617 700 nových osobních vozů, což představuje meziroční pokles o 1,5 procenta. Samotný Mercedes-Benz prodal 575 700 vozů, což je nárůst o 1,8 procenta. Za tento výsledek Mercedes vděčí hlavně nové třídě C. Nové Céčko si jen v červnu koupilo 22 800 zákazníků, což představuje meziroční nárůst o významných 41 procent.

Lepší se i situace výrobce malých vozů Smart. Ten sice prodal za první půlrok jen 42 000 vozů, což je o 32,2 procent méně, než v loňském prvním pololetí, ale letos má v nabídce pouze model fortwo. A jeho prodeje šly meziročně nahoru o 39 procent. Právě výpadek ostatních modelů Smartu z nabídky má za následek celkový pokles prodeje celé skupiny, a proto si z něj Mercedes hlavu nedělá.

Ve statistikách prodejů dle regionů lze také nalézt nemalé diference. V západní Evropě prodal Mercedes 379 300 vozů (- 4,5 %) a v Severní Americe 130 700 vozů (+ 3,1 %).

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 14 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků