Mercedes navyšuje prodeje, Smart se uzdravuje

Německý koncern Mercedes Car Group vykázal v prvním pololetí letošního roku menší propad v prodejích nových vozů a to i přesto, že hlavní divize Mercedes-Benz, dokázal prodeje navýšit.

Za prvních šest měsíců prodal koncern 617 700 nových osobních vozů, což představuje meziroční pokles o 1,5 procenta. Samotný Mercedes-Benz prodal 575 700 vozů, což je nárůst o 1,8 procenta. Za tento výsledek Mercedes vděčí hlavně nové třídě C. Nové Céčko si jen v červnu koupilo 22 800 zákazníků, což představuje meziroční nárůst o významných 41 procent.

Lepší se i situace výrobce malých vozů Smart. Ten sice prodal za první půlrok jen 42 000 vozů, což je o 32,2 procent méně, než v loňském prvním pololetí, ale letos má v nabídce pouze model fortwo. A jeho prodeje šly meziročně nahoru o 39 procent. Právě výpadek ostatních modelů Smartu z nabídky má za následek celkový pokles prodeje celé skupiny, a proto si z něj Mercedes hlavu nedělá.

Ve statistikách prodejů dle regionů lze také nalézt nemalé diference. V západní Evropě prodal Mercedes 379 300 vozů (- 4,5 %) a v Severní Americe 130 700 vozů (+ 3,1 %).

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků