Mercedes-McLaren SLR Renovatio od Mansory: zlatý ďábel (živé foto)

Mercedes-McLaren SLR je na trhu od roku 2004. Tuningová společnost Mansory se odhodlala k odvážnému počinu a pro ženevský autosalon připravila doslova specialitu v podobě zlatého modelu s přívlastkem Renovatio. Vůz se dočkal kromě nových aerodynamických doplňků také vyššího výkonu a upraveného interiéru.

První věcí, na kterou se inženýři od Mansory zaměřili, byla redukce hmotnosti. To se podařilo docílit použitím lehčích dílů vyrobených z karbonu nebo také lehčími koly. Kompletně byl přepracován přední nárazník, který dostal rozměrnější nasávací otvory pro lepší přívod vzduchu k motoru a jeho tvary byly laděny (podobně jako jiné doplňky) v aerodynamickém tunelu.

Osmiválcový kompresorem přeplňovaný agregát o objemu 5,5 l posílá v sérii na zadní kola 626 koní výkonu. Úpravou řídící jednotky a novým výfukovým potrubím se výkon zvýšil až na rovných 700 koní, točivý moment vrcholí na hodnotě 880 Nm. Na stovku tak Renovatio zrychlí za tři sekundy a dosáhne maximální rychlost 340 km/h.

Interiér nezůstává vnějšku nic dlužen, Mansory i zde použilo ty nejkvalitnější materiály včetně karbonu a nejjemnější kůže. Individuálním požadavkům se meze pochopitelně nekladou, a tak si každý zákazník může zvolit podle vlastních představ. Jak vypadá vystavený kousek přímo v Ženevě, můžete vidět na fotografiích níže.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mercedes-McLaren SLR Renovatio od Mansory

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků