Mercedes-McLaren SLR Renovatio od Mansory: zlatý ďábel (živé foto)

Mercedes-McLaren SLR je na trhu od roku 2004. Tuningová společnost Mansory se odhodlala k odvážnému počinu a pro ženevský autosalon připravila doslova specialitu v podobě zlatého modelu s přívlastkem Renovatio. Vůz se dočkal kromě nových aerodynamických doplňků také vyššího výkonu a upraveného interiéru.

První věcí, na kterou se inženýři od Mansory zaměřili, byla redukce hmotnosti. To se podařilo docílit použitím lehčích dílů vyrobených z karbonu nebo také lehčími koly. Kompletně byl přepracován přední nárazník, který dostal rozměrnější nasávací otvory pro lepší přívod vzduchu k motoru a jeho tvary byly laděny (podobně jako jiné doplňky) v aerodynamickém tunelu.

Osmiválcový kompresorem přeplňovaný agregát o objemu 5,5 l posílá v sérii na zadní kola 626 koní výkonu. Úpravou řídící jednotky a novým výfukovým potrubím se výkon zvýšil až na rovných 700 koní, točivý moment vrcholí na hodnotě 880 Nm. Na stovku tak Renovatio zrychlí za tři sekundy a dosáhne maximální rychlost 340 km/h.

Interiér nezůstává vnějšku nic dlužen, Mansory i zde použilo ty nejkvalitnější materiály včetně karbonu a nejjemnější kůže. Individuálním požadavkům se meze pochopitelně nekladou, a tak si každý zákazník může zvolit podle vlastních představ. Jak vypadá vystavený kousek přímo v Ženevě, můžete vidět na fotografiích níže.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mercedes-McLaren SLR Renovatio od Mansory

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků