Mercedes-McLaren SLR Renovatio od Mansory: zlatý ďábel (živé foto)

Mercedes-McLaren SLR je na trhu od roku 2004. Tuningová společnost Mansory se odhodlala k odvážnému počinu a pro ženevský autosalon připravila doslova specialitu v podobě zlatého modelu s přívlastkem Renovatio. Vůz se dočkal kromě nových aerodynamických doplňků také vyššího výkonu a upraveného interiéru.

První věcí, na kterou se inženýři od Mansory zaměřili, byla redukce hmotnosti. To se podařilo docílit použitím lehčích dílů vyrobených z karbonu nebo také lehčími koly. Kompletně byl přepracován přední nárazník, který dostal rozměrnější nasávací otvory pro lepší přívod vzduchu k motoru a jeho tvary byly laděny (podobně jako jiné doplňky) v aerodynamickém tunelu.

Osmiválcový kompresorem přeplňovaný agregát o objemu 5,5 l posílá v sérii na zadní kola 626 koní výkonu. Úpravou řídící jednotky a novým výfukovým potrubím se výkon zvýšil až na rovných 700 koní, točivý moment vrcholí na hodnotě 880 Nm. Na stovku tak Renovatio zrychlí za tři sekundy a dosáhne maximální rychlost 340 km/h.

Interiér nezůstává vnějšku nic dlužen, Mansory i zde použilo ty nejkvalitnější materiály včetně karbonu a nejjemnější kůže. Individuálním požadavkům se meze pochopitelně nekladou, a tak si každý zákazník může zvolit podle vlastních představ. Jak vypadá vystavený kousek přímo v Ženevě, můžete vidět na fotografiích níže.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mercedes-McLaren SLR Renovatio od Mansory

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků