Mercedes McLaren SLR 722 GTR: 300 kilo dolů (nové foto)

Pokud si myslíte, že SLR ze sebe již víc nedostane, jste na omylu. Inženýři se totiž rozhodli, že model z edice 722 trochu přiostří. Jenomže ne výkonem, ale shazováním přebytečných kilogramů.

Přeplňovaný osmiválec o objemu 5,5 l produkuje výkon 485 kW/660 k. To je skutečně impozantní hodnota, jenomže vždy záleží na tom, kolik hmotnosti má agregát na starosti. Výměnou některých prvků karosérie a interiéru za karbonové se technikům podařilo zredukovat hmotnost o neskutečných 300 kg na výsledných 1300 kg. Akcelerace na stovku se oproti původní verzi Edition 722 zlepšila o 0,6 s. Co to znamená? GTR ji zvládne za rovné tři sekundy, což je bezpochyby ohromující výsledek. Maximální rychlost zůstala nezměněna a dosahuje hodnoty 337 km/h.

Celkově se postaví pouze 21 kusů těchto odlehčených svalovců. Jistotou je astronomická cenovka, která prozatím nebyla zveřejněna. Speciální edice GTR ovšem bude určena pro okruhové ježdění. Zda si zvolíte přímo závody, nebo jen jízdu pro zábavu, záleží na vás.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Mercedes McLaren SLR 722 GTR

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

dnes | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků