Mercedes-Maybach třídy S prošel úpravou od Mansory. Výsledek je překvapivě decentní a může mít až 720 koní

Pokud jste čekali karbonovou příšeru, možná budete mile překvapení. Luxusní limuzína si zachovává svou důstojnost i po úpravě od této extravagantní firmy.

Celosvětově známý úpravce automobilů Mansory představuje svůj další kousek, kterým je po jeho vylepšený Mercedes-Maybach třídy S. Ačkoliv je tato firma známá, že to s úpravami možná trochu i přehání, je tento výsledek překvapivě decentní. Z karbonu toho není mnoho, třeba mřížky nasávacích otvorů, přední splitter nebo křídla na kufru a nad oknem.

Vzadu si pak můžete všimnout nejvýraznějšího tuningového prvku, kterým je difuzor s dvěma dvojitými koncovkami výfuku. Největším lákadlem jsou ale asi nová lesklá kola s pneumatikami 265/30 R22 vpředu a 305/25 R22 vzadu. Interiér si může každý vyzdobit podle sebe, ale většinou spočívá v doplňcích z hliníku, karbonu nebo kůže.

V nabídce vozu jsou dva motory - dvakrát přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu 4,0 litru a dvakrát přeplňovaný dvanáctiválec o objemu 6,0 litru. Oba dva jsou u Mansory k mání, ale s dopingem v podobě přepracovaného softwaru. Výkon V8 tak nyní činí 441 kW (600 koní) a u V12 je to 529 kW (720 koní), a dokonce dosahuje 1000 N.m točivého momentu.

Maybach

Maybach-Motorenbau je německý výrobce luxusních automobilů. Společnost v roce 1909 založil Wilhelm Maybach se synem, původně jako výrobce motorů pro vzducholodě Zeppelin.

Po 2. světové válce výroba automobilů ustala, Daimler značku Maybach obnovil až po roce 2000.

Mercedes-Maybach GLS • Mercedes-Maybach Ultimate Luxury • Mercedes-Maybach G650 Landaulet

Váš názor Další článek: Elektrické Bentley nabere zpoždění. Do výroby se dostane v roce 2026

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,