Mercedes legendy basketbalu míří do aukce. S600 Lorinser patřil Michaelu Jordanovi

Čas od času se v aukcích objeví i zajímavá vozidla slavných osobností. Kvůli tomuto „medvědovi“ by měli zbystřit nadšenci do basketbalu.

V USA tento speciální Mercedes zaujme asi největší publikum, ačkoliv sláva jeho majitele nepochybně dosahuje celosvětového uznání. Do aukce totiž míří osobní auto basketbalové legendy Michaela Jordana. Nejde přitom o kdovíjaký sériový Mercedes. Jordan totiž v 90. letech brázdil silnice upraveným S600 od tuningové společnosti Lorinser.

Ostatně stylem devadesátek „eskové“ kupé naprosto září s protaženými nárazníky, velkými chromovanými koly, dvojitou hranatou koncovkou výfuku a dalšími chromovanými doplňky na gangstersky tmavé karoserii (odstín tmavé námořní modré).

Pohonná jednotka S600 (W140) z roku 1996 sice zůstala ve výchozí specifikaci, přesto ale sama o sobě zajišťuje respekt. Pod kapotou se tedy nachází šestilitrový dvanáctiválec o výkonu 290 kW (394 koní). Jordan s vozem podle všeho jezdil velice často, což by mohl naznačovat i současný nájezd vozu 157.085 mil (252.803 km).

Interiér byl na svou dobu plně vybavený. Všechno je takzvaně „v elektrice“, šedé kožené čalounění je doplněno o obložení tmavým dřevem a vozu nechybí ani palubní telefon, který zajišťuje jeden zajímavý detail – při jeho zapnutí se totiž stále objevuje jméno Jordan na displeji.

Auto míří do aukce skrze Beverly Hills Car Club a vyvolávací cena byla stanovena na symbolických 23 dolarů (číslo Jordana u Chicago Bulls). Dražba skončí 23. srpna, již ve chvíli psaní těchto slov ale cena překračuje 55.000 dolarů, v přepočtu asi 1,2 milionu korun.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Diskuze (2) Další článek: Toto elektrokolo bychom snad i chtěli. Tvůrcům bylo inspirací klasické Shelby Cobra

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , Nové vozy na Heureka.cz