Mercedes legendy basketbalu míří do aukce. S600 Lorinser patřil Michaelu Jordanovi

Čas od času se v aukcích objeví i zajímavá vozidla slavných osobností. Kvůli tomuto „medvědovi“ by měli zbystřit nadšenci do basketbalu.

V USA tento speciální Mercedes zaujme asi největší publikum, ačkoliv sláva jeho majitele nepochybně dosahuje celosvětového uznání. Do aukce totiž míří osobní auto basketbalové legendy Michaela Jordana. Nejde přitom o kdovíjaký sériový Mercedes. Jordan totiž v 90. letech brázdil silnice upraveným S600 od tuningové společnosti Lorinser.

Nový Mercedes třídy S odhaluje interiér. Ambientní osvětlení posune na další úroveň

Nový Mercedes třídy S odhaluje interiér. Ambientní osvětlení posune na další úroveň

Ostatně stylem devadesátek „eskové“ kupé naprosto září s protaženými nárazníky, velkými chromovanými koly, dvojitou hranatou koncovkou výfuku a dalšími chromovanými doplňky na gangstersky tmavé karoserii (odstín tmavé námořní modré).

Pohonná jednotka S600 (W140) z roku 1996 sice zůstala ve výchozí specifikaci, přesto ale sama o sobě zajišťuje respekt. Pod kapotou se tedy nachází šestilitrový dvanáctiválec o výkonu 290 kW (394 koní). Jordan s vozem podle všeho jezdil velice často, což by mohl naznačovat i současný nájezd vozu 157.085 mil (252.803 km).

Stovky opuštěných aut chátrají na Kypru. Jsou připomínkou invaze turecké armády

Stovky opuštěných aut chátrají na Kypru. Jsou připomínkou invaze turecké armády

Interiér byl na svou dobu plně vybavený. Všechno je takzvaně „v elektrice“, šedé kožené čalounění je doplněno o obložení tmavým dřevem a vozu nechybí ani palubní telefon, který zajišťuje jeden zajímavý detail – při jeho zapnutí se totiž stále objevuje jméno Jordan na displeji.

Auto míří do aukce skrze Beverly Hills Car Club a vyvolávací cena byla stanovena na symbolických 23 dolarů (číslo Jordana u Chicago Bulls). Dražba skončí 23. srpna, již ve chvíli psaní těchto slov ale cena překračuje 55.000 dolarů, v přepočtu asi 1,2 milionu korun.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

25.  2.  2021 | Jiří Baborský | 68 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTE 1.4 PHEV: Dobrý přítel bohatého pendlera

Volkswagen Golf GTE

Plug-in hybridní GTE je nejvýkonnější eko verzí Volkswagenu Golf. Slibuje úsporný provoz i vysoký výkon, jak ale funguje v podmínkách české zimy?

24.  2.  2021 | Richard Herbich | 26 příspěvků
TEST Kia e-Soul 64 kWh: Sladký život s volty a ampéry i v třeskutých mrazech?

Kia e-Soul 64 kWh

První generace Kie Soul se světu představila už v roce 2008 a pro značku představovala důležitý milník. V té době Kia nabízela vcelku fádně vypadající picanta, ria nebo cee’dy a funky krabička na čtyřech kolech byla konečně vozem, po které bylo možné toužit.

21.  2.  2021 | Richard Herbich | 42 příspěvků