Mercedes EQS dostane obří displej přes celou palubní desku. Využije umělé inteligence

Čím větší displej, tím lepší elektromobil, řekli si u Mercedesu.

Premiéra Mercedesu-Benz EQS, elektrického sourozence limuzíny třídy S, je pomalu za dveřmi a německá automobilka pokračuje v upoutávkách. Teď se dozvídáme, že na palubě vozu uvede značka jednu zásadní novinku, která se poveze na vlně stále větších displejů uvnitř dnešních vozů. V EQS máme totiž čekat doslova „hyper-obrazovku“.

BMW a Mercedes si navzájem propagují auta. Rivalové se spojili pro dobrou věc

BMW a Mercedes si navzájem propagují auta. Rivalové se spojili pro dobrou věc

S označením MBUX Hyperscreen láká Mercedes v EQS na nové řešení infotainmentu a přístrojové desky. Značka říká, že tato volitelná konfigurace bude mít „velkou, zakřivenou obrazovku“, která bude zasazena „přes celou šířku kabiny před řidičem a spolujezdcem vpředu“. Co jiného byste taky čekali se slovíčkem „hyper“ v názvu…

Se zmíněnou volitelností této výbavy lze čekat, že tradičnější rozložení s rozdělenými „menšími“ displeji (jako ve třídě S) bude mít EQS standardně. Ovládání MBUX Hyperscreen bude podle automobilky rozsáhle spoléhat na umělou inteligenci a hlasové příkazy s pokročilou schopností systému učit se nejrůznější potřeby posádky v daných situacích.

Mercedes-Benz slaví výrobní milník. Legendární třídy G už vzniklo 400.000 kusů

Mercedes-Benz slaví výrobní milník. Legendární třídy G už vzniklo 400.000 kusů

Nakonec se tedy EQS nejspíš dočká podobného, i když zřejmě elegantnějšího, řešení jako u Hondy e nebo čínského Bytonu M-Byte – ten loni uchvátil svět s palubní deskou, která je v podstatě jedním velkým 48palcovým displejem.

Na premiéru MBUX Hyperscreen nebudeme čekat dlouho, samotný systém totiž chystá Mercedes odhalit již 7. ledna 2021. Přesné datum premiéry Mercedesu EQS ale zatím neznáme.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

TEST SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI AT: Těžko uvěřit, že může stát tak málo

SsangYong Korando 1.5 T-GDI AT

Levné auto nutně nemusí vypadat levně. Příkladů bychom v Česku našli hned několik a chybět mezi nimi nesmí ani SsangYong Korando.

22.  1.  2021 | Jan Mička | 75 příspěvků
TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 33 příspěvků
TEST VW Arteon Shooting Brake 2.0 TDI DSG R-Line: Styl a komfort především

VW Arteon SB 2.0 TDI/147 kW

Že model Arteon dorazí také v provedení kombi, Volkswagen oficiálně potvrdil až loni v červnu. Shooting Brake působí takřka dokonale, ale je takový i ve skutečnosti?

17.  1.  2021 | Jan Mička | 57 příspěvků