Mercedes dá sbohem manuální převodovce. Odchod čeká i řada spalovacích motorů

S masivními investicemi do elektrifikace musí jednoduše Mercedes šetřit peníze někde jinde.

Rozsáhlý plán elektrifikace, a to rovněž u vozů AMG a Maybach, nehledě na příchod očekávaných elektromobilů EQA, EQB či limuzíny EQS a dokonce elektrické varianty třídy G, do tohoto směru Mercedes investuje velké peníze, což znamená, že se v dalších oblastech svého působení snaží finance ušetřit. A podle nadpisu už víte, kde se bude šetřit nejvíce…

Třída G prý není pro každého. Vtipná reklama ukazuje test, kterým musíte projít

Třída G prý není pro každého. Vtipná reklama ukazuje test, kterým musíte projít

Rovněž s ohledem na stále větší zájem o automatické převodovky tak přijde chvíle, kdy Mercedes přestane nabízet vozy s manuálními převodovkami. Přesněji tedy šéf vývoje německé automobilky nedávno prozradil německému tisku, že značka „eliminuje manuální převodovky“ jakožto součást finanční operace k ušetření nákladů ve výrobě.

Kdy přesně k odstranění možnosti manuální skříně u vozů Mercedesu dojde, to nevíme přesně. Mluvíme přitom o situaci na evropském trhu. Například v USA již automobilka nenabízí třetí pedál a klasickou řadičku od roku 2015. Každopádně, pokud tedy chcete nový Mercedes s manuálem, asi byste neměli zahálet.

Opulentní Mercedes-Maybach GLS koupíte i v ČR! Dvoubarevný lak má cenu Octavie

Opulentní Mercedes-Maybach GLS koupíte i v ČR! Dvoubarevný lak má cenu Octavie

Podobně se situace u Mercedesu vyvíjí také po stránce čistě spalovacích motorů, jejichž nabídku chce výrobce do budoucna silně ořezat právě ve prospěch rozšíření nabídky elektrifikovaných ústrojí. Podle Mercedesu totiž budou „investice do vývoje spalovacích motorů rychle klesat“ a do konce dekády by mohla automobilka omezit svou nabídku o rovných 70 %. A lze si představit, že naftové motory zcela odejdou kvůli nadále striktnějším emisním normám.

Nakonec by chtěl Mercedes ušetřit nějaký ten peníz také redukcí používaných platforem, kdy bude stále více budoucích modelů značky sdílet identický základ. Ve výsledku chce automobilka do roku 2025 snížit své fixní náklady o 20 %.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Za volantem Škody Octavia RS Combi 2.0 TSI: Kabel nechte Bruselu, berte tuhle!

Škoda Octavia RS Combi 2.0 TSI

Vyzkoušeli jsme Škodu Octavia RS. Tu správnou Škodu Octavia RS. A tady je pár důvodů, proč byste se měli zajímat právě o verzi, o které si dnes budeme povídat.

včera | Jan Mička | 68 příspěvků
Za volantem Škody Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): To nejlepší z Mladé Boleslavi?

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

S novou Škodou Octavia Scout jsme poprvé jezdili už v pondělí, o dojmy se však můžeme podělit až teď. Jak jezdí s nejsilnějším a v současnosti jediným dostupným motorem v Česku?

3.  12.  2020 | Jan Mička | 106 příspěvků
TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků