Mercedes CLK Sport Edition: pro lehčí boj

Mercedes připravil pro coupé i cabrio verzi „céelkáčka“ novou sportovní edici. Ta má za úkol zatraktivnit oblíbený model.

Mercedes chce model CLK udržet ještě nějakou dobou na výsluní, vedle trojkového kupé BMW a nově představeného Audi A5 se mu nežije zrovna nejsnadněji. To má ale aspoň zčásti vyřešit nový paket s názvem Sport Edition. I když mnoho navíc rozhodně nepřináší.

Speciální edice je připravena jak pro verzi coupé, tak cabrio. Poznávacím znakem jsou osmnáctipalcová kola AMG, která se doposud objevovala jen na vozech sportovní divize. Mírně pozměněn je i přední nárazník s většími nasávacími otvory pro lepší přívod vzduchu k motoru.

Z dalších odlišností stojí za pozornost posílená brzdová soustava s vrtanými kotouči na přední nápravě. Brzdy by tak měly lépe odolávat vysokému zatížení. Poslední externí věcí, která je v paketu nová, je výfuk. Mercedes se s jeho naladěním pohrál a podle slov automobilky má přinést mnohem sportovnější zvuk než v sérii.

V interiéru čekají na své zákazníky sedadla AMG, takže v zatáčkách by posádka s odstředivými silami bojovat v žádném případě neměla. Kdo zvolí sedmistupňový automat 7G-Tronic, dostane automaticky i pádla pro řazení pod volantem.

Zda je tento model sportovní, musíte posoudit sami. Pod kapotou se ovšem žádné změny neodehrály, na výběr zůstává klasická nabídka motorů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mercedes CLK Sport Edition

  • 21. 4. 2007 13:41 Benz ;-)
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků