Mercedes CLK Sport Edition: pro lehčí boj

Mercedes připravil pro coupé i cabrio verzi „céelkáčka“ novou sportovní edici. Ta má za úkol zatraktivnit oblíbený model.

Mercedes chce model CLK udržet ještě nějakou dobou na výsluní, vedle trojkového kupé BMW a nově představeného Audi A5 se mu nežije zrovna nejsnadněji. To má ale aspoň zčásti vyřešit nový paket s názvem Sport Edition. I když mnoho navíc rozhodně nepřináší.

Speciální edice je připravena jak pro verzi coupé, tak cabrio. Poznávacím znakem jsou osmnáctipalcová kola AMG, která se doposud objevovala jen na vozech sportovní divize. Mírně pozměněn je i přední nárazník s většími nasávacími otvory pro lepší přívod vzduchu k motoru.

Z dalších odlišností stojí za pozornost posílená brzdová soustava s vrtanými kotouči na přední nápravě. Brzdy by tak měly lépe odolávat vysokému zatížení. Poslední externí věcí, která je v paketu nová, je výfuk. Mercedes se s jeho naladěním pohrál a podle slov automobilky má přinést mnohem sportovnější zvuk než v sérii.

V interiéru čekají na své zákazníky sedadla AMG, takže v zatáčkách by posádka s odstředivými silami bojovat v žádném případě neměla. Kdo zvolí sedmistupňový automat 7G-Tronic, dostane automaticky i pádla pro řazení pod volantem.

Zda je tento model sportovní, musíte posoudit sami. Pod kapotou se ovšem žádné změny neodehrály, na výběr zůstává klasická nabídka motorů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mercedes CLK Sport Edition

  • 21. 4. 2007 13:41 Benz ;-)
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků