Mercedes CLK Sport Edition: pro lehčí boj

Mercedes připravil pro coupé i cabrio verzi „céelkáčka“ novou sportovní edici. Ta má za úkol zatraktivnit oblíbený model.

Mercedes chce model CLK udržet ještě nějakou dobou na výsluní, vedle trojkového kupé BMW a nově představeného Audi A5 se mu nežije zrovna nejsnadněji. To má ale aspoň zčásti vyřešit nový paket s názvem Sport Edition. I když mnoho navíc rozhodně nepřináší.

Speciální edice je připravena jak pro verzi coupé, tak cabrio. Poznávacím znakem jsou osmnáctipalcová kola AMG, která se doposud objevovala jen na vozech sportovní divize. Mírně pozměněn je i přední nárazník s většími nasávacími otvory pro lepší přívod vzduchu k motoru.

Z dalších odlišností stojí za pozornost posílená brzdová soustava s vrtanými kotouči na přední nápravě. Brzdy by tak měly lépe odolávat vysokému zatížení. Poslední externí věcí, která je v paketu nová, je výfuk. Mercedes se s jeho naladěním pohrál a podle slov automobilky má přinést mnohem sportovnější zvuk než v sérii.

V interiéru čekají na své zákazníky sedadla AMG, takže v zatáčkách by posádka s odstředivými silami bojovat v žádném případě neměla. Kdo zvolí sedmistupňový automat 7G-Tronic, dostane automaticky i pádla pro řazení pod volantem.

Zda je tento model sportovní, musíte posoudit sami. Pod kapotou se ovšem žádné změny neodehrály, na výběr zůstává klasická nabídka motorů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mercedes CLK Sport Edition

  • 21. 4. 2007 13:41 Benz ;-)
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků