Mercedes CLK Grand Edition: grandiózní styl

Na konci produkce současného modelu CLK se ho rozhodnul Mercedes-Benz podpořit atraktivní verzí Grand Edition.

Není žádným překvapením, že automobilky mají snahu modely na konci života podporovat různými akcemi a speciálními edicemi. Jinak tomu není ani v případě Mercedesu CLK, protože ten je na trhu od roku 2002 a jeho nová generace dorazí na přelomu tohoto a příštího roku.

Automobilka proto vyslala do světa Grand Edition modelu CLK, která disponuje hned v sérii zajímavou výbavou. Vozy nesou 18“ kola z lehkých slitin, které jsou obuté do pneumatik o rozměru 225/40 vpředu a 255/35 vzadu. Přední brzdy dostaly standardně vrtané kotouče a jiný jsou i některé čísti karoserie - například přední, agresivnější nárazník nebo boční prahy. Vše tak působí dojmem známých doplňků od AMG.

Grand Edition se také může pyšnit novým výběrem barev karoserie, volit však lze jen ze čtyřech odstínů - Palladium Silver, Obsidian Black, Indium Grey a Irridium Silver. Interiér vozu je potažen standardně kůží v černé nebo tmavohnědé barvě. Nechybí ani doplňky v podobě hliníkových dekorů nebo sportovních pedálů ze stejného materiálu.

Dobrou zprávou je, že Mercedes nabízí tuhle sérii ke všem motorizacím, kromě nejvýkonnějšího CLK63 AMG. Za paket si automobilka účtuje 994 Eur, což vzhledem k rozsáhlosti odlišností rozhodně není mnoho.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mercedes-Benz CLK Grand Edition

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků