Mercedes chystá nástupce legendárního 300 SL

Mercedes oznámil, že plánuje vyvinout sporťák, který by byl možným nástupcem legendárního modelu 300 SL. Jako už bývá dobrým zvykem, i tato zpráva spustila vlnu různých spekulací a dohadů.

Nejpravděpodobnější je verze, že na vývoji se ve značné míre bude podílet AMG, vůz bude mít odlehčenou karoserii s hliníkovými prvky a pod kapotou by mu měl „bít“ osmiválec o objemu 6.2 l, stejně jako u Mercedesu SL AMG. Počítat můžeme i s dvouspojkovou převodovkou.

Co se týče vzhledu, nový sporťák bude mít typický retro design, který má přímo evokovat spojitost s jeho předchůdcem z padesátých let. Chybět zřejmě nebudou ani typické dveře otevírající se nahoru. Podle německého magazínu AutoZeitung se příchod nového modelu chystá na rok 2011 a své místo by si měl najít mezi modelem SL a SLR.

Klepněte pro větší obrázek 
Mercedes-Benz SL300

 

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků