Mercedes chystá nástupce legendárního 300 SL

Mercedes oznámil, že plánuje vyvinout sporťák, který by byl možným nástupcem legendárního modelu 300 SL. Jako už bývá dobrým zvykem, i tato zpráva spustila vlnu různých spekulací a dohadů.

Nejpravděpodobnější je verze, že na vývoji se ve značné míre bude podílet AMG, vůz bude mít odlehčenou karoserii s hliníkovými prvky a pod kapotou by mu měl „bít“ osmiválec o objemu 6.2 l, stejně jako u Mercedesu SL AMG. Počítat můžeme i s dvouspojkovou převodovkou.

Co se týče vzhledu, nový sporťák bude mít typický retro design, který má přímo evokovat spojitost s jeho předchůdcem z padesátých let. Chybět zřejmě nebudou ani typické dveře otevírající se nahoru. Podle německého magazínu AutoZeitung se příchod nového modelu chystá na rok 2011 a své místo by si měl najít mezi modelem SL a SLR.

Klepněte pro větší obrázek 
Mercedes-Benz SL300

 

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků