Mercedes chystá nástupce legendárního 300 SL

Mercedes oznámil, že plánuje vyvinout sporťák, který by byl možným nástupcem legendárního modelu 300 SL. Jako už bývá dobrým zvykem, i tato zpráva spustila vlnu různých spekulací a dohadů.

Nejpravděpodobnější je verze, že na vývoji se ve značné míre bude podílet AMG, vůz bude mít odlehčenou karoserii s hliníkovými prvky a pod kapotou by mu měl „bít“ osmiválec o objemu 6.2 l, stejně jako u Mercedesu SL AMG. Počítat můžeme i s dvouspojkovou převodovkou.

Co se týče vzhledu, nový sporťák bude mít typický retro design, který má přímo evokovat spojitost s jeho předchůdcem z padesátých let. Chybět zřejmě nebudou ani typické dveře otevírající se nahoru. Podle německého magazínu AutoZeitung se příchod nového modelu chystá na rok 2011 a své místo by si měl najít mezi modelem SL a SLR.

Klepněte pro větší obrázek 
Mercedes-Benz SL300

 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků