Mercedes chce učinit přítrž padělání servisních knížek

Německá automobilka Mercedes-Benz se chce postarat o to, aby se zejména východoevropský fenomén, tedy padělání servisních knížek, stal minulostí. Automobilka totiž hodlá zrušit klasické papírové servisní knížky a u svých modelů zavede servisní knížky v digitální podobě.

Pokud tedy zákazník přijede na prohlídku nebo do servisu, pak budou veškeré práce a informace o voze uloženy do centrální databáze. Zákazník dostane samozřejmě přístup a bude moci kdykoli zjistit, co bylo s vozem děláno. Navíc odpadnou tím komplikace při případné ztrátě papírové servisky, protože jakýkoli autorizovaný servis kdekoli na světě bude moci nahlédnout do elektronické databáze a bude znát kompletní historii vozu.

Systém vypadá na první pohled neprůstřelně, ale již dnes používají některé automobilky vedle papírových servisních knížek nejrůznější formy elektronické evidence včetně té centrální. Idylka Mercedesu říká, že díky tomu, že se všechny záznamy budou evidovat na centrále Mercedesu a navíc údaje nepůjde zpětně vymazat, nepůjde ani zfalšovat historii vozu. Případný kupující tak jen požádá o přístup do registru a hned uvidí jak je vůz starý, kolik má najeto, jaké měl závady a další potřebné informace. Jenže se ještě nestalo, že by si chytrý český bazarista s kontakty na patřičných místech s takovým systémem neporadil a dost pochybujeme, že by tomu v tomto případě mohlo být jinak...

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků