Mercedes chce učinit přítrž padělání servisních knížek

Německá automobilka Mercedes-Benz se chce postarat o to, aby se zejména východoevropský fenomén, tedy padělání servisních knížek, stal minulostí. Automobilka totiž hodlá zrušit klasické papírové servisní knížky a u svých modelů zavede servisní knížky v digitální podobě.

Pokud tedy zákazník přijede na prohlídku nebo do servisu, pak budou veškeré práce a informace o voze uloženy do centrální databáze. Zákazník dostane samozřejmě přístup a bude moci kdykoli zjistit, co bylo s vozem děláno. Navíc odpadnou tím komplikace při případné ztrátě papírové servisky, protože jakýkoli autorizovaný servis kdekoli na světě bude moci nahlédnout do elektronické databáze a bude znát kompletní historii vozu.

Systém vypadá na první pohled neprůstřelně, ale již dnes používají některé automobilky vedle papírových servisních knížek nejrůznější formy elektronické evidence včetně té centrální. Idylka Mercedesu říká, že díky tomu, že se všechny záznamy budou evidovat na centrále Mercedesu a navíc údaje nepůjde zpětně vymazat, nepůjde ani zfalšovat historii vozu. Případný kupující tak jen požádá o přístup do registru a hned uvidí jak je vůz starý, kolik má najeto, jaké měl závady a další potřebné informace. Jenže se ještě nestalo, že by si chytrý český bazarista s kontakty na patřičných místech s takovým systémem neporadil a dost pochybujeme, že by tomu v tomto případě mohlo být jinak...

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků