Mercedes chce nabídnout více kompaktních vozů

Německá automobilka Mercedes má v současnosti v nabídce tři malé modely. Dva z nich prodává pod svou značkou jako A-klasse a B-klasse a třetím je pravé mini Smart.

V současnosti automobilka pracuje na nové platformě, která bude určena pro následníky modelů A a B a pracuje také na dalším mini, které by měly využít platformu Smartu.

Mercedes totiž hodlá výrazněji navýšit produkci menších vozů, protože zde je velký prostor na trhu. Přeci jenom zákazníků, kteří jsou schopni zaplatit menší a levnější vůz, je více.

Model postavený na podvozku Smartu by již neměl být úletem typu Smart ForFour, ale malým mini, který by soupeřil s vozy jako je Fiat 500, Toyota Aygo, Citroen C1 a dalšími čtyřmístnými městskými vozy.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 14 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 20 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků