Mercedes chce nabídnout více kompaktních vozů

Německá automobilka Mercedes má v současnosti v nabídce tři malé modely. Dva z nich prodává pod svou značkou jako A-klasse a B-klasse a třetím je pravé mini Smart.

V současnosti automobilka pracuje na nové platformě, která bude určena pro následníky modelů A a B a pracuje také na dalším mini, které by měly využít platformu Smartu.

Mercedes totiž hodlá výrazněji navýšit produkci menších vozů, protože zde je velký prostor na trhu. Přeci jenom zákazníků, kteří jsou schopni zaplatit menší a levnější vůz, je více.

Model postavený na podvozku Smartu by již neměl být úletem typu Smart ForFour, ale malým mini, který by soupeřil s vozy jako je Fiat 500, Toyota Aygo, Citroen C1 a dalšími čtyřmístnými městskými vozy.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků