Mercedes C Fuel Economy: verze pro šetřivé

Na konci prosince německá automobilka oznámila, že přijde na trh se svým vlastním programem úsporných vozů. Úsporný program Fuel Economy má ve výsledku přinést nižší spotřebu vozů a to použitím několika opatření.

Prvním vozem této řady je Mercedes C200 CDI FE. Pro snížení spotřeby automobilka snížila vůz o 15 mm, což se pozitivně odrazilo na aerodynamice. Nasadila pneumatiky s nižším valivým odporem, upravila převodovku, takže motor při stejné rychlosti méně točí a výsledkem je snížení kombinované spotřeby z 5,7 l na 100 km na výsledných 5,1 l na 100 km.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mercedes C Fuel Economy

 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků