Mercedes C Fuel Economy: verze pro šetřivé

Na konci prosince německá automobilka oznámila, že přijde na trh se svým vlastním programem úsporných vozů. Úsporný program Fuel Economy má ve výsledku přinést nižší spotřebu vozů a to použitím několika opatření.

Prvním vozem této řady je Mercedes C200 CDI FE. Pro snížení spotřeby automobilka snížila vůz o 15 mm, což se pozitivně odrazilo na aerodynamice. Nasadila pneumatiky s nižším valivým odporem, upravila převodovku, takže motor při stejné rychlosti méně točí a výsledkem je snížení kombinované spotřeby z 5,7 l na 100 km na výsledných 5,1 l na 100 km.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mercedes C Fuel Economy

 

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků