Mercedes C Fuel Economy: verze pro šetřivé

Na konci prosince německá automobilka oznámila, že přijde na trh se svým vlastním programem úsporných vozů. Úsporný program Fuel Economy má ve výsledku přinést nižší spotřebu vozů a to použitím několika opatření.

Prvním vozem této řady je Mercedes C200 CDI FE. Pro snížení spotřeby automobilka snížila vůz o 15 mm, což se pozitivně odrazilo na aerodynamice. Nasadila pneumatiky s nižším valivým odporem, upravila převodovku, takže motor při stejné rychlosti méně točí a výsledkem je snížení kombinované spotřeby z 5,7 l na 100 km na výsledných 5,1 l na 100 km.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mercedes C Fuel Economy

 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků