Mercedes by kvůli normě Euro 7 ořezal nabídku motorů o polovinu, říká šéf vývoje

Mezi spalovacími motory bude jednoduše stále méně na výběr. A to určitě nejen u Mercedesu.

Stejně jako Škoda v reakci na příchod extrémně přísné emisní normy Euro 7 vyškrtla z plánu produkci nové Fabie Combi, tak i u německého Mercedesu se pomalu chystají na razantní změny v nabídce, a to přesněji po stránce motorizací. Úpravy spalovacích motorů ke splnění regulí začnou totiž být pro automobilky ještě nákladnější.

Mercedes odchází z Formule E. Více se zaměří na F1 a vývoj elektromobilů

Mercedes odchází z Formule E. Více se zaměří na F1 a vývoj elektromobilů

Kromě ještě rozsáhlejšího soustředění na elektromobilitu, do které Mercedes vloží finance ušetřené po odchodu z Formule E, má očekávané zavedení emisní normy Euro 7 v roce 2025 u německé automobilky znamenat ořezání variant benzinových a naftových motorizací o zhruba polovinu. V rozhovoru pro britský Autocar to uvedl Markus Schäfer, šéf vývoje koncernu Daimler.

S návrhem Evropské komise zakázat prodej spalovacích vozů do roku 2035 je nadcházející norma Euro 7 dalším hřebíkem do rakve konvenčních aut, postrkující automobilky ke kompletní elektrifikaci do konce dekády. Jinak to tedy nebude ani u Mercedesu, stejně jako u dalších značek – Jaguar chce být čistě elektrický už v roce 2025, Opel v roce 2028 a pokračovat bude i evropský Ford (2030), Volvo (2030), Bentley (2030) a další.

Nový Mercedes-Benz třídy C už dostal i základní diesel. Pod 1,1 milionu nejde

Nový Mercedes-Benz třídy C už dostal i základní diesel. Pod 1,1 milionu nejde

Od Mercedesu sice zaznívá, že konec spalovacích motorů plánuje rovněž do konce dekády, tato razantní změna ale bude dle vedení možná pouze tam „kde to podmínky trhu dovolí“. V tuto chvíli si německá značka v nabídce stále udržuje i velké osmiválcové motory – pro limuzínu Maybach nechává dokonce i V12 – chystané AMG C 63 s hybridním čtyřválcem namísto V8 však naznačuje, v jakém duchu bude ořezávání nabídky u Mercedesu probíhat.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

včera | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků
Poprvé za volantem nové Dacie Duster: Opět se vyplatilo poslouchat zákazníky

Dacia Duster TCe 130 EDC

Nové funkce, automatická převodovka, lepší interiér. Facelift dokazuje, že skvělá Dacia Duster může být ještě lepší.

12.  9.  2021 | Vladimír Kadera | 37 příspěvků