Mercedes-Benz zřejmě obnoví své malé Sportcoupé

Z pořekadla, že dvakrát do jedné řeky nevstoupíš, si Mercedes moc hlavu nedělá. Po vcelku neúspěšném pokusu prosadit se na trhu s malým coupé, které je odvozeno od třídy C, hodlá německá automobilka svůj pokus zopakovat.

Poté, co všechny významné automobilky zrealizovaly záměr přijít do segmentu luxusních hatchbacků nižší střední třídy se svými modely, nezbylo Mercedesu, než na situaci reagovat. BMW má svou řadu 1, Audi svou A3, Volvo model C30, Alfa Romeo přijde zanedlouho s nástupcem 147, Saab již finišuje s přípravou modelu 9-1 a od Mercedesu přichází informace, že v příštím roce přijde s malým tří dveřovým coupé, které bude opět odvozeno od nového Céčka. Snad povede více než to první.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Mercedes-Benz C Sportcoupé


TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků