Mercedes-Benz změní své znaky, zřejmě i logo

Německá automobilka hodlá po více než osmnácti letech zrevidovat své identifikační znaky. Jednoduše řečeno, celý logotyp má být nový. Nové tvary, nové znaky a nové barvy mají demonstrovat to, že Mercedes je nyní v nové epoše své existence.

Představení se odehraje 1. listopadu letošního roku a automobilka úzkostlivě tají jakékoli detaily. Není tak úplně zřejmé, zda se změna „brandu” dotkne i loga, ale dá se očekávat, že ano. Jistě víme jen to, že klasickou barvou Mercedesů zůstane stříbrná, ostatně označení „stříbrný šíp” by si automobilka do koše hodit nedovolila. Každopádně za dobu existence této automobilky bylo logo měněno několikrát a to nejen po fůzi s různými automobilkami a koncerny.

Klepněte pro větší obrázek
Historie loga automobilky Mercedes-Benz
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků