Mercedes-Benz už nabízí i elektrický obytňák. eCamper ujede až 363 km a nic mu nechybí

Mercedes-Benz EQV dělá již delší dobu společnost prémiovým TAXI službám. S kempinkovou verzí se nově stává přítelem aktivních rodin.

Mercedes-Benz Vans má dlouholetou tradici v segmentu užitkových dodávek, které zároveň slouží jako základ pro kempinkové přetavby řady Marco Polo. Je také dodavatelem podvozků pro obytné nástavby realizované specializovanými výrobci po celém světě. Vzhledem k integraci elektrického pohonu do třídy V nikoho nepřekvapí jeho další krok.

Čistě elektrický model EQV tu s námi už nějaký čas funguje a nyní je dostupný také ve volnočasovém provedení s integrovanou vestavbou od švýcarské společnosti Sortimo Walter Rüegg AG. Ta základnímu EQV dodá výklopnou střechu s lůžkem a multifunkční box s lůžkovými a kuchyňskými moduly. Celý segment je uložen v zadní části vozu. Kuchyňská jednotka je vybavena zásuvkovým systémem, dřezem, dvojicí plynových vařičů a chladicím boxem. Nad modulem najdeme ukotvený lůžkový systém pro přespání, který zabírá celou šířku interiéru. Ve složeném stavu nijak nebrání užívání zadních sedadel.  S ohledem na maximalizaci dojezdu elektromobilu je celá vestavba mimořádně lehká.

Výlet na delší tratě a komfortní užívání zázemí usnadňují solární panely o výkonu 400 W. Ty dodává přímo Sortimo jako příplatkovou výbavu a zajišťují soběstačnost vozu. Nabíjejí totiž akumulátor pro napájení systémů vozidla i dodatečný akumulátor pro kempinkový provoz. Dále si můžeme připlatit za tmavá zadní okna, osvětlení zadní části interiéru, integrované vstupy USB a otočná přední sedadla. Na přání dodávané třímístné zadní sedadlo lze rozložit na lůžko, takže EQV splňuje již přímo z výroby základní kempinkové požadavky.

Mercedes-Benz EQV je dostupný se dvěma bateriovými sety. Základní verze EQV 250 s kapacitou 60 kWh má deklarovaný dojezd (WLTP) 213 až 236 km. Silnější EQV 300 s 90kWh baterií ujede mezi 326 až 363 km. V závislosti na počtu dobrodruhů zvolíte dlouhou (5140 mm) nebo extra dlouhou karoserii (5370 mm).  Co se týče nabíjení, tak EQV 300 umí načerpat energii z 10 na 80 procent za 45 minut. Samozřejmě pokud máte k dispozici dodatečně výkonnou nabíječku.

Šikovným pomocníkem na cestách je satelitní navigace s aktivním řízením dojezdu a cloudovými službami. O zábavu se stará již dobře známý multimediální systém MBUX.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Diskuze (5) Další článek: „Nová“ Kia Mohave pro korejský trh je veterán s novou tváří. Je levná a u nás by jí to slušelo

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,