Mercedes-Benz třídy X opravdu končí. Luxusní pick-up se nedožije letošního léta

Sourozenec Renaultu Alaskan a Nisssanu Navara končí zatím bez náhrady.

Mercedes-Benz třídy X nebyl tou nejostřejší tužkou v penále. Německá automobilka představila tento pick-up kombinující luxus a pracovitost v roce 2017 a s prodejní vizí pracanta v kašmírových montérkách jej pustila na trh. Bohužel to nedopadlo úplně nejlépe.

TEST Mercedes-Benz X 350 d 4Matic Power: Dělník ve fraku

TEST Mercedes-Benz X 350 d 4Matic Power: Dělník ve fraku

K jeho zrodu tenkrát pomohlo sourozenectví s Nissanem Navara a Renaultem Alaskan. Třída X se bohužel na trhu neuchytila a mračna nad výrobou se začala stahovat jen krátce po uvedení na trh. Od loňského léta se tak začaly objevovat informace, že to má tento ojedinělý hybrid již spočítané.

Nyní už je potvrzeno, že se soudný den opravdu blíží. Zástupce automobilky Mercedes prozradil německému magazínu Auto Motor und Sport, že výroba třídy X ve španělské Barceloně skončí v květnu tohoto roku. Automobilka k tomuto rozhodnutí došla na základě průzkumu trhu, kdy je jasně vidět, že užitkově-luxusní model zajímá jen malé procento trhu.

Renault Alaskan prošel modernizací. Nyní uveze těžší náklad a uvnitř jde s dobou

Renault Alaskan prošel modernizací. Nyní uveze těžší náklad a uvnitř jde s dobou

V rámci škrtů tak poměrně mladý model dostal stopku. Jeho odchod z trhu je víceméně logický. Stačí se podívat na základní cenu, která činí 973.445 Kč. Takový Nissan Navara se stejnou technikou přitom stojí o několik set tisíc méně. O náhradě zatím není řeč. Zájemci o luxusní off-road od Mercedesu ovšem pořád jsou. Třeba nesmrtelnou třídu G si podle SDA pořídilo v loňském roce 168 zákazníků, tedy o padesát víc, než se u nás prodalo Range Roveru.

České zastoupení značky Mercedes-Benz Vans vydalo prohlášení potvrzují ukončení výroby třídy X. U dealerů bude možné v omezené kapacitě objednávat verzi X350d po dobu příštích zhruba dvou týdnů. K dispozici jsou i skladové vozy se čtyř- i šestiválcovými motory. Automobilka nadále garantuje splnění veškerých závazků týkající se záruky, servisu či náhradních dílů.

TEST Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI Black Style: Nehodící se škrtněte

Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI

Touareg je vlajkovou lodí Volkswagenu, s motorem V8 by se ale dal považovat za takovou vlajkovou loď „na druhou“. Pokud máte o koupi osmiválce zájem, pospěšte si. Brzy totiž nenávratně zmizí z nabídky.

20.  2.  2020 | Jan Mička | 26 příspěvků
Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 21 příspěvků