Mercedes-Benz třídy X opravdu končí. Luxusní pick-up se nedožije letošního léta

Sourozenec Renaultu Alaskan a Nisssanu Navara končí zatím bez náhrady.

Mercedes-Benz třídy X nebyl tou nejostřejší tužkou v penále. Německá automobilka představila tento pick-up kombinující luxus a pracovitost v roce 2017 a s prodejní vizí pracanta v kašmírových montérkách jej pustila na trh. Bohužel to nedopadlo úplně nejlépe.

TEST Mercedes-Benz X 350 d 4Matic Power: Dělník ve fraku

TEST Mercedes-Benz X 350 d 4Matic Power: Dělník ve fraku

K jeho zrodu tenkrát pomohlo sourozenectví s Nissanem Navara a Renaultem Alaskan. Třída X se bohužel na trhu neuchytila a mračna nad výrobou se začala stahovat jen krátce po uvedení na trh. Od loňského léta se tak začaly objevovat informace, že to má tento ojedinělý hybrid již spočítané.

Nyní už je potvrzeno, že se soudný den opravdu blíží. Zástupce automobilky Mercedes prozradil německému magazínu Auto Motor und Sport, že výroba třídy X ve španělské Barceloně skončí v květnu tohoto roku. Automobilka k tomuto rozhodnutí došla na základě průzkumu trhu, kdy je jasně vidět, že užitkově-luxusní model zajímá jen malé procento trhu.

Renault Alaskan prošel modernizací. Nyní uveze těžší náklad a uvnitř jde s dobou

Renault Alaskan prošel modernizací. Nyní uveze těžší náklad a uvnitř jde s dobou

V rámci škrtů tak poměrně mladý model dostal stopku. Jeho odchod z trhu je víceméně logický. Stačí se podívat na základní cenu, která činí 973.445 Kč. Takový Nissan Navara se stejnou technikou přitom stojí o několik set tisíc méně. O náhradě zatím není řeč. Zájemci o luxusní off-road od Mercedesu ovšem pořád jsou. Třeba nesmrtelnou třídu G si podle SDA pořídilo v loňském roce 168 zákazníků, tedy o padesát víc, než se u nás prodalo Range Roveru.

České zastoupení značky Mercedes-Benz Vans vydalo prohlášení potvrzují ukončení výroby třídy X. U dealerů bude možné v omezené kapacitě objednávat verzi X350d po dobu příštích zhruba dvou týdnů. K dispozici jsou i skladové vozy se čtyř- i šestiválcovými motory. Automobilka nadále garantuje splnění veškerých závazků týkající se záruky, servisu či náhradních dílů.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

TEST Peugeot e-208 GT 100 kW: Cizelace městského auta pro nadšence

Peugeot e-208 GT

Peugeot 208 se prodává i v elektrické variantě. Zkusili jsme si kousek v nejvyšší výbavě GT.

24.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 89 příspěvků