Mercedes-Benz třídy S už prošel úpravou Brabus. Zatím na to jde opatrně

Od značky Brabus jsme zvyklí na motorová monstra. I u nové třídy S se nějakého nepochybně dočkáme, ale zatím se pracuje s tím, co je.

Německá tuningová společnost odhaluje své pojetí nového Mercedesu-Benz třídy S. Zaměřil se na vozy, které jsou již od výrobní linky vybaveny paketem AMG. Základem úpravy je aerodynamický paket s „vykousnutým“ zadním nárazníkem pro osazení velkých výfukových koncovek. Brzy do nabídky přibude i karbonové zadní křídlo.

Uhněte z cesty Brabusu Rocket 900. Toto násilí na kolech má 900 koní a 1050 N.m

Uhněte z cesty Brabusu Rocket 900. Toto násilí na kolech má 900 koní a 1050 N.m

K dispozici jsou kola o velikostech 19 až 21 palců s pneumatikami Yokohama, Continental a Pirelli. Auto na fotografiích má jednadvacítky s plášti Pirelli P Zero o rozměrech 265/35 vpředu a 305/30 vzadu. V závislosti na zvoleném jízdním režimu může být karoserie přikrčená k zemi až o 25 mm. Brabus ujišťuje, že snížený podvozek nemá vliv na celkový komfort.

Motorizace S 500 4Matic pak může mít softwarově vyladěný výkon na 368 kW (500 koní) a 590 N.m točivého momentu. To je oproti sériovému provedení zlepšení o 48 kW a 70 N.m. Díky tomu akceleruje limuzína z 0 na 100 km/h za 4,7 sekundy. Maximální rychlost zůstala omezená na 250 km/h.

Mercedes-Benz EQS oficiálně: Elektrická třída S ujede až 770 km, je naskrz hi-tech

Mercedes-Benz EQS oficiálně: Elektrická třída S ujede až 770 km, je naskrz hi-tech

Na větší divočiny se tedy musíme počkat až po představení silnějších motorizací. Nezachrání to ani softwarová úprava pro diesel S 400 d, který se může napumpovat na 370 koní a 750 N.m. Pro Brabus tímto samozřejmě práce nekončí. Aktuálně se věnuje i dalším motorizacím a očekává příchod ostřejších verzí.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volkswagen Golf GTD 2.0 TDI (147 kW) DSG: Palba z černé pistole

Volkswagen Golf GTD

Po testech Volkswagenů Golf GTE a GTI tady máme tu zřejmě nejméně sportovní variantu GTD. Ačkoliv to není sporťák, svůj smysl v nabídce rozhodně má.

14.  5.  2021 | Richard Herbich | 10 příspěvků
Řídili jsme nové Porsche Taycan Cross Turismo: Letí na silnici, dovádí v terénu!

Porsche Taycan Cross Turismo

Dostali jsme příležitost vyzkoušet nový přírůstek do elektrické rodiny Porsche Taycan. Je praktičtější a neztratí se ani mimo zpevněné cesty.

12.  5.  2021 | Stanislav Kolman | 5 příspěvků
TEST Subaru Forester 2.0ie-S ES Sport: Pozor, vezu rybičky!

Subaru Forester ES Sport

Subaru Forester se nyní prodává i ve verzi Sport. Nečekejte ale žádné turbohrátky, tohle je hraní si s barvičkami.

9.  5.  2021 | Vladimír Kadera | 2 příspěvky