Mercedes-Benz třídy R má nejistou budoucnost

O tom, že rodinné auto automobilky Mercedes-Benz, třída R, není zrovna úspěšným modelem, jsme psali již několikrát. Ostatně i samotná automobilka uznala, že nenašla dostatek zákazníků pro tento model, a tak není divu, že produkce výrazně poklesne.

V Alabamě, kde se vůz vyrábí, se bude nově produkovat jen 50 000 kusů ročně s tím, že polovina bude putovat na americký trh a zbytek na ostatní trhy. Na druhou stranu 25 000 kusů pro americký trh je poměrně optimistické číslo, jelikož za celý loňský rok zde Mercedes prodal necelých 18 000 kusů R-klasse.

Každopádně budoucnost tohoto vozu prozatím není jistá. Automobilka již nechce další neúspěšný mode,l a tak se zvažuje možnost, že se R-klasse přemění ve zcela novou koncepci ve stylu BMW X6. Tedy nepůjde již o klasické luxusní rodinné auto, ale o mix několika tříd s originálním designem, což by mělo přilákat více zákazníků.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků