Mercedes-Benz třídy R má nejistou budoucnost

O tom, že rodinné auto automobilky Mercedes-Benz, třída R, není zrovna úspěšným modelem, jsme psali již několikrát. Ostatně i samotná automobilka uznala, že nenašla dostatek zákazníků pro tento model, a tak není divu, že produkce výrazně poklesne.

V Alabamě, kde se vůz vyrábí, se bude nově produkovat jen 50 000 kusů ročně s tím, že polovina bude putovat na americký trh a zbytek na ostatní trhy. Na druhou stranu 25 000 kusů pro americký trh je poměrně optimistické číslo, jelikož za celý loňský rok zde Mercedes prodal necelých 18 000 kusů R-klasse.

Každopádně budoucnost tohoto vozu prozatím není jistá. Automobilka již nechce další neúspěšný mode,l a tak se zvažuje možnost, že se R-klasse přemění ve zcela novou koncepci ve stylu BMW X6. Tedy nepůjde již o klasické luxusní rodinné auto, ale o mix několika tříd s originálním designem, což by mělo přilákat více zákazníků.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků