Mercedes-Benz třídy R má nejistou budoucnost

O tom, že rodinné auto automobilky Mercedes-Benz, třída R, není zrovna úspěšným modelem, jsme psali již několikrát. Ostatně i samotná automobilka uznala, že nenašla dostatek zákazníků pro tento model, a tak není divu, že produkce výrazně poklesne.

V Alabamě, kde se vůz vyrábí, se bude nově produkovat jen 50 000 kusů ročně s tím, že polovina bude putovat na americký trh a zbytek na ostatní trhy. Na druhou stranu 25 000 kusů pro americký trh je poměrně optimistické číslo, jelikož za celý loňský rok zde Mercedes prodal necelých 18 000 kusů R-klasse.

Každopádně budoucnost tohoto vozu prozatím není jistá. Automobilka již nechce další neúspěšný mode,l a tak se zvažuje možnost, že se R-klasse přemění ve zcela novou koncepci ve stylu BMW X6. Tedy nepůjde již o klasické luxusní rodinné auto, ale o mix několika tříd s originálním designem, což by mělo přilákat více zákazníků.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků