Mercedes-Benz třídy B nahradí Vaneo (spy photos)

Budoucí generace Mercedes-Benzu třídy A nebude mít jako dnes dvě verze, krátkou a dlouhou, ale pouze jedinou. Ta bude mít stejný rozvor jako současný prodloužený model (viz náš test). Písmenou řadu modelů pak rozšíří nový model třídy B, který bude zvětšeninou Áčka a nahradí současné Vaneo. Na trhu se objeví už na přelomu roku, případně začátkem 2005. V nabídce budou tři benzínové a tři naftové motory (všechny s objemem dva litry). V souvislosti s novou B-klasse se také hovoří o označení CST.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zdroj: Automedia, Autobild

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků