Mercedes-Benz třídy A prošel omlazením. Revoluci nečekejte, potěší ale lepší základní výbava

Žádné velké změny si Mercedes-Benz pro facelift třídy A nenachystal. Milovníci detailů ale budou nadšení.

Aktuální generace Mercedesu-Benz třídy A došla do poloviny životního cyklu a je tak na čase na řádné omlazení. Týká se to v podstatě všech verzí, tedy sedanu, hatchbacku, i modelů divize AMG. Designových změn je ale poskrovnu, nová je třeba přední maska, pak zadní difuzor a na výběr je také ze čtyř nových designů kol.

Největší změnou uvnitř je nová středová konzole. Standardem je 7palcový digitální přístrojový štít a 10,25palcový infotainment. Na přání mohou být oba displeje 10,25palcové. Lehce se hýbalo také se základní výbavou a k dispozici je také pár nových prvků, třeba doplňky pojmenované „dark carbon“.

V základní výbavě je teď USB paket, parkovací kamera a čalounění volantu kůží Nappa. Ve výbavě Progressive nyní bude ještě paket parkování a paket zrcátek (automatické sklápění). Infotainment MBUX pak nyní umí snímat otisky prstů, kamarádí se s dalším USB-C portem a má vylepšené funkce hlasové asistentky.

Všechny základní motorizace jsou vybaveny mild-hybridním systémem. Jmenovitě jde o zážehové čtyřválcové třináctistovky A 180 (100 kW) a A 200 (120 kW). Dále pak zážehové dvoulitry s pohonem všech kol A 220 4Matic (140 kW) a A 250 4Matic (165 kW). V nabídce jsou také vznětové dvoulitry A 180 d (85 kW), A 200 d (110 kW) a nakonec A 220 d (140 kW).

Mercedes-AMG A35 4Matic+ je k mání v obou karosářských variantách. Pohon této verze je také podpořen mild-hybridním systémem a pod kapotou má dvoulitr naladěný na 225 kW. Vrcholná verze Mercedes-AMG A45 S 4Matic+ je pouze jako hatchback a má dvoulitr vyladěný na 421 koní, což stačí ke stovce za 3,9 sekundy. Tato verze má pak novou edici AMG Street Style Edition. O dostupnosti omlazené třídy A na českém trhu vás budeme informovat.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Váš názor Další článek: Hennessey upravil Bronco Raptor za skoro půlku ceny nového auta. Odstranil ale největší bolest auta

Témata článku: , , , , , , , , , , ,