Mercedes-Benz třída C

Mercedes-Benz bude od ledna 2001 vyrábět vozy třídy C také ve svém brazilském závodě Juiz de Fora. Uvedl to Ben van Schaik, prezident Mercedes-Benz v Brazílii a CEO DaimlerChrysler v Latinské Americe.
Mercedes-Benz třída C
Mercedes-Benz bude od ledna 2001 vyrábět vozy třídy C také ve svém brazilském závodě Juiz de Fora. Uvedl to Ben van Schaik, prezident Mercedes-Benz v Brazílii a CEO DaimlerChrysler v Latinské Americe v rozhovoru s guvernérem brazilské spolkové země Minas Gerais, Itamarem Francem.

Stuttgartský výrobce automobilů reaguje montáží třídy C v Brazílii na velkou poptávku po těchto modelech na exportních trzích. Doposud se třída C vyráběla v Sindelfingenu a v Brémách.

V závodě Juiz de Fora se počítá s montáží C 240 (170 koní) a C 320 (218 koní) v provedení „Elegance“ a „Avantgarde“ na bázi tzv. CKDs (stavební části dovážené z Německa). Počáteční produkce 7.000 vozidel ročně je určena pro export; má být postupně rozšířena na roční kapacitu 10.000 vozidel.

V rámci montáže třídy C vznikne v brazilském závodě 300 nových pracovních míst.

Závod Mercedes-Benz v Juiz de Fora byl otevřen v dubnu 1999 a dosud zaměstnává 1220 spolupracovníků. V technicky vysoce moderním závodě se do této doby montovaly modely A 160 a A 190; roční produkce pro rok 2000 se pohybuje kolem 20.000 vozidel.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků