Mercedes-Benz svolává do servisů nové eRko

Mercedes-Benz třídy R je na trhu teprve pár měsíců a již je povolán zpět do servisů. Důvodem pro tuto svolávací akci jsou problémy se zámkem pásů v druhé řadě sedadel. Dle dostupných informací by mohlo při delším používání dojít k jejich poškození a tedy znefunkčnění. Možný defekt zámků pásů však nenastane okamžitě, ale příznaky problému jsou pozvolné od počátečního vrzání, přes chrastění až po plné znefunkčnění.

Svolávací akce se týká pouze vozů, které byly vyrobeny mezi 1. lednem a 4. březnem letošního roku a mělo by se jednat zhruba o 3 800 vozidel z celého světla.

Aby toho nebylo dost, do servisů musí dalších 8 000 vozů, které byly vyrobeny mezi 7. srpnem 2005 a 15. únorem 2006. Důvodem pro tuto druhou akci jsou možné problémy s kabely elektroinstalace a následným poklesem napětí.

Bližší informace o svolávacích akcích vám poskytnou autorizovaní prodejci a autorizovaná servisní střediska.

TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků
Minitest BMW 630d xDrive Gran Turismo: Rudý samet

BMW 630d xDrive GT (minitest)

Třílitrový šestiválce s jedním turbodmychadlem byl ještě donedávna základním vznětovým agregátem BMW 6 GT. Výkon 195 kW není malý, dost možná ani více nepotřebujete.

8.  5.  2018 | Jan Mička | 12 příspěvků