Mercedes-Benz svolává do servisů nové eRko

Mercedes-Benz třídy R je na trhu teprve pár měsíců a již je povolán zpět do servisů. Důvodem pro tuto svolávací akci jsou problémy se zámkem pásů v druhé řadě sedadel. Dle dostupných informací by mohlo při delším používání dojít k jejich poškození a tedy znefunkčnění. Možný defekt zámků pásů však nenastane okamžitě, ale příznaky problému jsou pozvolné od počátečního vrzání, přes chrastění až po plné znefunkčnění.

Svolávací akce se týká pouze vozů, které byly vyrobeny mezi 1. lednem a 4. březnem letošního roku a mělo by se jednat zhruba o 3 800 vozidel z celého světla.

Aby toho nebylo dost, do servisů musí dalších 8 000 vozů, které byly vyrobeny mezi 7. srpnem 2005 a 15. únorem 2006. Důvodem pro tuto druhou akci jsou možné problémy s kabely elektroinstalace a následným poklesem napětí.

Bližší informace o svolávacích akcích vám poskytnou autorizovaní prodejci a autorizovaná servisní střediska.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků