Mercedes-Benz svolává do servisů nové eRko

Mercedes-Benz třídy R je na trhu teprve pár měsíců a již je povolán zpět do servisů. Důvodem pro tuto svolávací akci jsou problémy se zámkem pásů v druhé řadě sedadel. Dle dostupných informací by mohlo při delším používání dojít k jejich poškození a tedy znefunkčnění. Možný defekt zámků pásů však nenastane okamžitě, ale příznaky problému jsou pozvolné od počátečního vrzání, přes chrastění až po plné znefunkčnění.

Svolávací akce se týká pouze vozů, které byly vyrobeny mezi 1. lednem a 4. březnem letošního roku a mělo by se jednat zhruba o 3 800 vozidel z celého světla.

Aby toho nebylo dost, do servisů musí dalších 8 000 vozů, které byly vyrobeny mezi 7. srpnem 2005 a 15. únorem 2006. Důvodem pro tuto druhou akci jsou možné problémy s kabely elektroinstalace a následným poklesem napětí.

Bližší informace o svolávacích akcích vám poskytnou autorizovaní prodejci a autorizovaná servisní střediska.

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 26 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky