Mercedes-Benz SLR McLaren bude se Sportpackem silnější a rychlejší

Koncern Mercedes-Benz není spokojen s výsledky prodeje supersportovního kupé SLR McLaren. I když se těchto vozů prodalo přes jeden tisíc kusů, stále je to méně, než vedení automobilky čekalo. Zlepšení prodeje vozu SLR by měl nový Sportpack, který bude obsahovat celý "balíček" doplňků: snížení hmotnosti zhruba o 40 kg a zvýšený výkon z 460 kW (626 k) na 478 kW (650 k) by měl snížit čas sprintu z nuly na stovku o 0,2 s na celkových 3,6 s. Lepší akcelerace se projeví i při zrychlení z 0 km/h na 200 km/h, kde se celkový čas sníží o 0,4 s na 10,2 s.

Model SLR po "faceliftu" bude mít také nová 19palcová kola a přepracované odpružení vozu. Mercedes-Benz plánuje, že do konce roku zvládne prodat ještě 150 ks SLR se Sportpackem a od roku 2007 bude vedle kupé na trhu i otevřená verze - SLR roadster.


Mercedes SLR McLaren kupé a koncept SLR roardster

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků