Mercedes-Benz SLK: omlazené kabrio přichází

Automobilka Mercedes-Benz oživila vzhled modelu SLK. Atraktivnější vizáž doplní více benzinových koní pod kapotou.

Zřejmě největší změnou modelu SLK po faceliftu je příď. Ta se změnila velmi výrazně a i když návaznost na pojetí aktuálí verze je zjevná, většina prvků je zcela nová. Inovovaná je také záď s modifikovaným nárazníkem a světlomety, které ještě více připomínají větší SL. Přes vcelku důkladný restyling si SLK stále zachovává svůj specifický vzhled, který snad ještě více evokuje šípovitou příď formule 1 a dnes již klasickou záď honosnějšího SL.

Po technické stránce došlo k řade drobnějším inovacím. Všechny motory nyní nabídnou o něco více výkonu a točivého momentu a zároveň jim mírně poklesne spotřeba.

Model SLK 350 bude mít nyní o 33 koní více, tedy solidních 305, model SLK 200 pak získal 21 koní a může se pochlubit výkonem 184 koní. Model SLK 280 si pak svůj výkon 231 koní zachová, stejně na tom je i osmiválcové provedení SLK 55 AMG.

Samozřejmostí je pak náhon na zadní kola, automatická převodovka 7G-Tronic a kopec komfortní výbavy k tomu.

Omlazený model SLK bude oficiálně představen veřejnosti na březnovém autosalonu v Ženevě a pak bude také možné si vůz objednat a užívat si s ním radost z jízdy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mercedes-Benz SLK po faceliftu

 

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 27 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků