Mercedes-Benz SLK: facelift i pro AMG

Mercedes-Benz SLK: facelift i pro AMG

Faceliftovaný Mercedes SLK jsme vám představili již před pár dny. Oficiální informace automobilky se zmiňovaly i o vrcholném modelu 55 AMG, žádné fotografie inovované verze jsme se ale nedočkali. Obrazem vám tak vylepšené „áemgéčko” můžeme představit teprve nyní.

Již v našem stručném představení jsme konstatovali, že po technické stránce zůstane SLK 55 AMG nedotčeno. Pod jeho kapotou bude nadále bít atmosférický osmiválec o objemu 5,5 litru a výkonu 360 koní. O přenos výkonu se i nadále bude starat pouze sedmistupňový automat, s nímž vůz vystřelí na stovku za 4,9 sekundy.

Vizuálně se bude AMG od běžné verze značně odlišovat. Zatímco čtyř- a šestiválcové modely vsadily na přední nárazník ve stylu F1, který jim dodává značnou dávku agresivity, AMG jde úplně jinou cestou. Vzhled je v podstatě konzervativnější, ale černé doplňky, nižší světlá výška a pár odlišných detailů dělají z AMG velice atraktivní auto. Inu, posuďte sami.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mercedes-Benz SLK 55 AMG 2008

 

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků