Mercedes-Benz SLK 55 AMG: nová limitovaná edice pro Asii

O velké dynamice rozvoje asijského trhu s automobily není pochyb a ví to i vedení německé automobilky Mercedes-Benz. Proto sportovní divize AMG nachystala limitovanou edici modelu SLK 55 AMG pro bohaté asijské podnikatele do nové soutěže „AMG Ultimate Experience Asia“.
Mercedes-Benz SLK 55 AMG: nová limitovaná edice pro Asii

Pro bohaté investory z asijských zemí je určena nová speciální edice pětatřiceti vozů SLK 55 AMG, které nebudou mít homologaci na silnice, ale budou určeny pouze k závodům „AMG Ultimate Experience Asia“. Oproti sériovým vozům se budou lišit řadou úprav.

Pod kapotou je sériový vidlicový osmiválec o objemu 5,5 l, který disponuje výkonem 265 kW (360 k) v 5 750 ot/min a maximální točivý moment je 510 Nm. Závodní verze má ale zlepšené sání, nové tlumiče výfukového systému a přídavný olejový chladič. Výkon se přenáší pomocí poloautomatické šestistupňové převodovky s řadícími pádly pod volantem na zadní nápravu. O trakci se starají 19palcová kola z lehkých slitin s pneumatikami 235/35 R19 vpředu s 265/30 R19 vzadu.

Stranou musel jít kompletně celý brzdový systém a nahradil se odolnější závodní sadou. Vpředu jsou šestipístkové kotouče o průměru 360 x 22 mm, zadní náprava má 330 x 26 mm velké kotouče se čtyřpístkovými třmeny. Další velká změna se odehrála na karosérii, závodní stroj nepotřebuje šviháckou skládací střechu, proto byl kokpit zastřešen lehkým karbonovým kompozitem. Po všech úpravách klesla celková hmotnost pod 1 500 kg a pro lepší jízdní vlastnosti byla rozložena na poměr 52:48 procent ve prospěch přední části. Pro bezpečnost posádky byla celkem logicky do kabiny namontována ochranná klec, šestibodové bezpečnostní pásy, anatomické skořepiny a základní výbavou je i hasící přístroj. Přesná cena modelu zatím není známa.


Mercedes Benz SLK 55 AMG Ultimate Experience Asia

Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

včera | Radek Pecák | 8 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků