Mercedes-Benz slaví výrobní milník. Legendární třídy G už vzniklo 400.000 kusů

Slavná terénní krabice od Mercedesu neklesá na popularitě, ba naopak.

Mercedes třídy G je dnes nejdéle vyráběnou modelovou řadou Mercedesu. Co započalo v roce 1979 s uvedením série W460 ještě bez oficiálního označení „třídy G“, teď pokračuje milníkem 400.000 vyrobených kusů napříč nejrůznějšími iteracemi off-roadového Mercedesu. Slavilo se na produkční lince rakouské firmy Magna Steyr, která „géčko“ pro automobilku vyrábí.

Mercedes EQC 4x4² v akci. Elektrický off-road se hodí i pro wakeboarding

Mercedes EQC 4x4² v akci. Elektrický off-road se hodí i pro wakeboarding

Exemplář s výrobním číslem 400.000 je naftovou verzí G 400 d, která ve vínové metalíze poputuje k velmi důležitému zákazníkovi Mercedesu. Jde totiž o sběratele, který je fanouškem třídy G od samotného začátku a nyní vlastní zhruba 20 modelů. Jeho motto? „Bez géčka nemůžu žít,“ říká tento nadšenec z Porýní.

„Rádi bychom poděkovali našim věrným zákazníkům a fanouškům, plus našim zaměstnancům – a rovněž našemu výrobnímu partnerovi Magna Steyr ze Štýrského Hradce. Poptávka v tuto chvíli vysoce překračuje dostupné produkční kapacity,“ uvedl Dr. Emmerich Schiller, vedoucí divize off-roadových vozidel Mercedesu.

Nový Mercedes-Maybach S má definovat luxus. Umí jezdit sám, namasíruje i lýtka

Nový Mercedes-Maybach S má definovat luxus. Umí jezdit sám, namasíruje i lýtka

Současná generace Mercedesu třídy G se začala vyrábět v létě 2018, už teď však Schiller potvrzuje, že pro slavný model automobilka připravuje další kapitolu. Pro „géčko“ se totiž plánuje i čistě elektrická varianta, jejíž schopnosti může předpovídat i koncept elektrického off-roadu EQC 4x4².

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

TEST VW Arteon Shooting Brake 2.0 TDI DSG R-Line: Styl a komfort především

VW Arteon SB 2.0 TDI/147 kW

Že model Arteon dorazí také v provedení kombi, Volkswagen oficiálně potvrdil až loni v červnu. Shooting Brake působí takřka dokonale, ale je takový i ve skutečnosti?

17.  1.  2021 | Jan Mička | 52 příspěvků
TEST Subaru BRZ Final Edition: Devět let nás učilo tlačit na pilu. Teď už naposledy

Subaru BRZ Final Edition

Subaru již devátým rokem připomíná, že teď je ten správný čas na pořízení řidičského kupé za hodně dobré peníze. Kdo i letos zaváhá, nejspíš bude mít na nějakou dobu smůlu.

13.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
TEST Audi e-tron 55 quattro Sportback: Tichý a hodně nápadný žrout elektřiny

Audi e-tron 55 quattro SB

Audi e-tron jsme tu měli už předloni. Tenkrát jsme s ním vyrazili do Rakouska a zažili pár neočekávaných dobrodružství. Dnes tu máme elegantnější verzi Sportback. Do žádných akcích se ale nehrneme, mrkneme na jeho schopnosti hezky v domácích podmínkách.

10.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 118 příspěvků