Mercedes-Benz SL 65 a 63 AMG: změny pro top model

O chystaném faceliftu modelu SL jsme psali poprvé již v srpnu loňského roku a od té doby se mnoho nového neobjevilo. Automobilka nyní vypustila první snímek chystané změny ostrého provedení tohoto kabrioletu. Z dostupné fotografie je zřejmé, že SL dostal upravené koncovky výfuku, difusor a malé křídlo na konci víka kufru. O pohon se má i nadále starat dvanáctiválec s přeplňováním o výkonu 450 Kw (612 k) a točivém momentu 1000 Nm.

Daleko radikálnější změny čekají slabší ostré provedení AMG. Model SL 55 AMG má přijít o přeplňovaný osmiválec a má dostat osmiválec atmosféricky plněný o objemu 6,2 l. Tento model má nést označení SL 63 AMG a má disponovat výkonem okolo 380 kW, tedy stejným jako doposud.

Klepněte pro větší obrázek 
Mercedes SL 63 AMG

 

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 14 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 20 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků