Mercedes-Benz školí řidiče sanitních vozidel

Dodávková vozidla Mercedes-Benz Sprinter zaujímají v České republice čelní místo na trhu se sanitními vozy. Jejich řidiči jsou nuceni se denně vypořádávat s velmi hustým provozem a složitými specifickými dopravními situacemi...
Mercedes-Benz školí řidiče sanitních vozidel
Dodávková vozidla Mercedes-Benz Sprinter zaujímají v České republice čelní místo na trhu se sanitními vozy. Jejich řidiči jsou nuceni se denně vypořádávat s velmi hustým provozem a složitými specifickými dopravními situacemi. Přitom sanitky Mercedes-Benz díky úsporným, ale extrémně výkonným motorům CDI hladce dosahují rychlosti až 160 km/h.

To byl také jeden z důvodů proč se společnost DaimlerChrysler Automotive Bohemia (výhradní dovozce automobilů značky Mercedes-Benz) společně s firmou Sicar (tuzemský dodavatel sanitních vestaveb) rozhodly uspořádat ve středu 14. února na mosteckém autodromu „Školení řidičů sanitek a vozů RZP“.

Každé podobné školení je obvykle rozděleno na část teoretickou a praktickou. Nejinak tomu bylo také zde, s tím rozdílem, že byla zaměřena na bezpečnost jízdy se zdůrazněním specifik záchranné služby, na technické systémy ve vozech RZP (ABS, ASR, 4x4) a jejich obsluhu. Dále zde školitelé informovali o typických provedeních vozidel RZP, sanitních vestavbách a provozu vozidel RZP.

Ve druhé, praktické části, byly ukázky kritických jízdních situací (kluzký povrch, náhlé brždění, či změna směru jízdy) a jejich zvládnutí za použití technických systémů. Řidiči měli následně možnost bezpečně si sami vyzkoušet, jak podobné situace řešit.

Jedním z instruktorů byl automobilový závodník Josef Kakrda, známý z dálkových automobilových soutěží (Paříž – Dakar, Paříž – Peking, Rallye Faraónů, apod.) Je dobře, že může předávat své dlouholeté zkušenosti při řešení mezních a kritických situací právě těm řidičům, na kterých mnohdy závisí náš život.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků