Mercedes-Benz školí řidiče sanitních vozidel

Dodávková vozidla Mercedes-Benz Sprinter zaujímají v České republice čelní místo na trhu se sanitními vozy. Jejich řidiči jsou nuceni se denně vypořádávat s velmi hustým provozem a složitými specifickými dopravními situacemi...
Mercedes-Benz školí řidiče sanitních vozidel
Dodávková vozidla Mercedes-Benz Sprinter zaujímají v České republice čelní místo na trhu se sanitními vozy. Jejich řidiči jsou nuceni se denně vypořádávat s velmi hustým provozem a složitými specifickými dopravními situacemi. Přitom sanitky Mercedes-Benz díky úsporným, ale extrémně výkonným motorům CDI hladce dosahují rychlosti až 160 km/h.

To byl také jeden z důvodů proč se společnost DaimlerChrysler Automotive Bohemia (výhradní dovozce automobilů značky Mercedes-Benz) společně s firmou Sicar (tuzemský dodavatel sanitních vestaveb) rozhodly uspořádat ve středu 14. února na mosteckém autodromu „Školení řidičů sanitek a vozů RZP“.

Každé podobné školení je obvykle rozděleno na část teoretickou a praktickou. Nejinak tomu bylo také zde, s tím rozdílem, že byla zaměřena na bezpečnost jízdy se zdůrazněním specifik záchranné služby, na technické systémy ve vozech RZP (ABS, ASR, 4x4) a jejich obsluhu. Dále zde školitelé informovali o typických provedeních vozidel RZP, sanitních vestavbách a provozu vozidel RZP.

Ve druhé, praktické části, byly ukázky kritických jízdních situací (kluzký povrch, náhlé brždění, či změna směru jízdy) a jejich zvládnutí za použití technických systémů. Řidiči měli následně možnost bezpečně si sami vyzkoušet, jak podobné situace řešit.

Jedním z instruktorů byl automobilový závodník Josef Kakrda, známý z dálkových automobilových soutěží (Paříž – Dakar, Paříž – Peking, Rallye Faraónů, apod.) Je dobře, že může předávat své dlouholeté zkušenosti při řešení mezních a kritických situací právě těm řidičům, na kterých mnohdy závisí náš život.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

dnes | Milan Lažanský
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků