Mercedes-Benz školí řidiče sanitních vozidel

Dodávková vozidla Mercedes-Benz Sprinter zaujímají v České republice čelní místo na trhu se sanitními vozy. Jejich řidiči jsou nuceni se denně vypořádávat s velmi hustým provozem a složitými specifickými dopravními situacemi...
Mercedes-Benz školí řidiče sanitních vozidel
Dodávková vozidla Mercedes-Benz Sprinter zaujímají v České republice čelní místo na trhu se sanitními vozy. Jejich řidiči jsou nuceni se denně vypořádávat s velmi hustým provozem a složitými specifickými dopravními situacemi. Přitom sanitky Mercedes-Benz díky úsporným, ale extrémně výkonným motorům CDI hladce dosahují rychlosti až 160 km/h.

To byl také jeden z důvodů proč se společnost DaimlerChrysler Automotive Bohemia (výhradní dovozce automobilů značky Mercedes-Benz) společně s firmou Sicar (tuzemský dodavatel sanitních vestaveb) rozhodly uspořádat ve středu 14. února na mosteckém autodromu „Školení řidičů sanitek a vozů RZP“.

Každé podobné školení je obvykle rozděleno na část teoretickou a praktickou. Nejinak tomu bylo také zde, s tím rozdílem, že byla zaměřena na bezpečnost jízdy se zdůrazněním specifik záchranné služby, na technické systémy ve vozech RZP (ABS, ASR, 4x4) a jejich obsluhu. Dále zde školitelé informovali o typických provedeních vozidel RZP, sanitních vestavbách a provozu vozidel RZP.

Ve druhé, praktické části, byly ukázky kritických jízdních situací (kluzký povrch, náhlé brždění, či změna směru jízdy) a jejich zvládnutí za použití technických systémů. Řidiči měli následně možnost bezpečně si sami vyzkoušet, jak podobné situace řešit.

Jedním z instruktorů byl automobilový závodník Josef Kakrda, známý z dálkových automobilových soutěží (Paříž – Dakar, Paříž – Peking, Rallye Faraónů, apod.) Je dobře, že může předávat své dlouholeté zkušenosti při řešení mezních a kritických situací právě těm řidičům, na kterých mnohdy závisí náš život.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 42 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků