Mercedes-Benz školí řidiče sanitních vozidel

Dodávková vozidla Mercedes-Benz Sprinter zaujímají v České republice čelní místo na trhu se sanitními vozy. Jejich řidiči jsou nuceni se denně vypořádávat s velmi hustým provozem a složitými specifickými dopravními situacemi...
Mercedes-Benz školí řidiče sanitních vozidel
Dodávková vozidla Mercedes-Benz Sprinter zaujímají v České republice čelní místo na trhu se sanitními vozy. Jejich řidiči jsou nuceni se denně vypořádávat s velmi hustým provozem a složitými specifickými dopravními situacemi. Přitom sanitky Mercedes-Benz díky úsporným, ale extrémně výkonným motorům CDI hladce dosahují rychlosti až 160 km/h.

To byl také jeden z důvodů proč se společnost DaimlerChrysler Automotive Bohemia (výhradní dovozce automobilů značky Mercedes-Benz) společně s firmou Sicar (tuzemský dodavatel sanitních vestaveb) rozhodly uspořádat ve středu 14. února na mosteckém autodromu „Školení řidičů sanitek a vozů RZP“.

Každé podobné školení je obvykle rozděleno na část teoretickou a praktickou. Nejinak tomu bylo také zde, s tím rozdílem, že byla zaměřena na bezpečnost jízdy se zdůrazněním specifik záchranné služby, na technické systémy ve vozech RZP (ABS, ASR, 4x4) a jejich obsluhu. Dále zde školitelé informovali o typických provedeních vozidel RZP, sanitních vestavbách a provozu vozidel RZP.

Ve druhé, praktické části, byly ukázky kritických jízdních situací (kluzký povrch, náhlé brždění, či změna směru jízdy) a jejich zvládnutí za použití technických systémů. Řidiči měli následně možnost bezpečně si sami vyzkoušet, jak podobné situace řešit.

Jedním z instruktorů byl automobilový závodník Josef Kakrda, známý z dálkových automobilových soutěží (Paříž – Dakar, Paříž – Peking, Rallye Faraónů, apod.) Je dobře, že může předávat své dlouholeté zkušenosti při řešení mezních a kritických situací právě těm řidičům, na kterých mnohdy závisí náš život.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků