Mercedes-Benz SilverFlow: terminátor na čtyřech kolech

Auto, které se pouhým stlačením tlačítka dokáže změnit a přizpůsobit požadavkům majitele. I tato vize byla prezentována na uplynulé designérské akci Los Angeles Design Challenge 2007, která se konala současně s tamním autosalonem.

S patrně nejzajímavějším kouskem přišla německá automobilka Mercedes-Benz, která představila studii pod názvem SilverFlow. Design vozu je velmi atypický a „míchá“ v sobě vzhled z let třicátých a současné moderní tvary. Záměrem bylo především to, aby z vozu vyzařovala energie, dynamika a rychlost. Pokud se však ptáte, jak se dá tento elegán změnit, odpověď je velice jednoduchá.

Mercedes SilverFlow se totiž může proměnit z jednomístného ekonomického vozu na dvoumístné plnohodnotné coupé. Tuto metamorfózu zabezpečují miliardy drobných kovových častíc, které díky magnetickému poli dokážou měnit svůj tvar, konfiguraci a tedy i účel vozidla. Transformaci z jednomístného auta na dvojmístné (a též naopak) zvládne technika za pár minut.

Pokud však čekáte, že tenhle „futuristický šíp“ spatříte někde na autosalonu, tak bohužel, návrh totiž zatím existuje jen v 2D podobě, ale podle tvorců je většina technických řešení dostupná již v současnosti. V budoucnosti bychom se tedy mohli s něčím podobným ve formě konceptu setkat, ovšem to je otázka několika let.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mercedes-Benz SilverFlow
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků