Mercedes-Benz SilverFlow: terminátor na čtyřech kolech

Auto, které se pouhým stlačením tlačítka dokáže změnit a přizpůsobit požadavkům majitele. I tato vize byla prezentována na uplynulé designérské akci Los Angeles Design Challenge 2007, která se konala současně s tamním autosalonem.

S patrně nejzajímavějším kouskem přišla německá automobilka Mercedes-Benz, která představila studii pod názvem SilverFlow. Design vozu je velmi atypický a „míchá“ v sobě vzhled z let třicátých a současné moderní tvary. Záměrem bylo především to, aby z vozu vyzařovala energie, dynamika a rychlost. Pokud se však ptáte, jak se dá tento elegán změnit, odpověď je velice jednoduchá.

Mercedes SilverFlow se totiž může proměnit z jednomístného ekonomického vozu na dvoumístné plnohodnotné coupé. Tuto metamorfózu zabezpečují miliardy drobných kovových častíc, které díky magnetickému poli dokážou měnit svůj tvar, konfiguraci a tedy i účel vozidla. Transformaci z jednomístného auta na dvojmístné (a též naopak) zvládne technika za pár minut.

Pokud však čekáte, že tenhle „futuristický šíp“ spatříte někde na autosalonu, tak bohužel, návrh totiž zatím existuje jen v 2D podobě, ale podle tvorců je většina technických řešení dostupná již v současnosti. V budoucnosti bychom se tedy mohli s něčím podobným ve formě konceptu setkat, ovšem to je otázka několika let.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mercedes-Benz SilverFlow
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků