Mercedes-Benz SilverFlow: terminátor na čtyřech kolech

Auto, které se pouhým stlačením tlačítka dokáže změnit a přizpůsobit požadavkům majitele. I tato vize byla prezentována na uplynulé designérské akci Los Angeles Design Challenge 2007, která se konala současně s tamním autosalonem.

S patrně nejzajímavějším kouskem přišla německá automobilka Mercedes-Benz, která představila studii pod názvem SilverFlow. Design vozu je velmi atypický a „míchá“ v sobě vzhled z let třicátých a současné moderní tvary. Záměrem bylo především to, aby z vozu vyzařovala energie, dynamika a rychlost. Pokud se však ptáte, jak se dá tento elegán změnit, odpověď je velice jednoduchá.

Mercedes SilverFlow se totiž může proměnit z jednomístného ekonomického vozu na dvoumístné plnohodnotné coupé. Tuto metamorfózu zabezpečují miliardy drobných kovových častíc, které díky magnetickému poli dokážou měnit svůj tvar, konfiguraci a tedy i účel vozidla. Transformaci z jednomístného auta na dvojmístné (a též naopak) zvládne technika za pár minut.

Pokud však čekáte, že tenhle „futuristický šíp“ spatříte někde na autosalonu, tak bohužel, návrh totiž zatím existuje jen v 2D podobě, ale podle tvorců je většina technických řešení dostupná již v současnosti. V budoucnosti bychom se tedy mohli s něčím podobným ve formě konceptu setkat, ovšem to je otázka několika let.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mercedes-Benz SilverFlow
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 54 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků