Mercedes-Benz SilverFlow: terminátor na čtyřech kolech

Auto, které se pouhým stlačením tlačítka dokáže změnit a přizpůsobit požadavkům majitele. I tato vize byla prezentována na uplynulé designérské akci Los Angeles Design Challenge 2007, která se konala současně s tamním autosalonem.

S patrně nejzajímavějším kouskem přišla německá automobilka Mercedes-Benz, která představila studii pod názvem SilverFlow. Design vozu je velmi atypický a „míchá“ v sobě vzhled z let třicátých a současné moderní tvary. Záměrem bylo především to, aby z vozu vyzařovala energie, dynamika a rychlost. Pokud se však ptáte, jak se dá tento elegán změnit, odpověď je velice jednoduchá.

Mercedes SilverFlow se totiž může proměnit z jednomístného ekonomického vozu na dvoumístné plnohodnotné coupé. Tuto metamorfózu zabezpečují miliardy drobných kovových častíc, které díky magnetickému poli dokážou měnit svůj tvar, konfiguraci a tedy i účel vozidla. Transformaci z jednomístného auta na dvojmístné (a též naopak) zvládne technika za pár minut.

Pokud však čekáte, že tenhle „futuristický šíp“ spatříte někde na autosalonu, tak bohužel, návrh totiž zatím existuje jen v 2D podobě, ale podle tvorců je většina technických řešení dostupná již v současnosti. V budoucnosti bychom se tedy mohli s něčím podobným ve formě konceptu setkat, ovšem to je otázka několika let.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mercedes-Benz SilverFlow
Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků