Mercedes-Benz S220 CDI hybrid, luxus se spotřebou kompaktu

Německý výrobce luxusních vozu chce již na frankfurtském autosalonu v září letošního roku představit studii luxusní limuzíny třídy S, která bude dosahovat nebývale malé kombinované spotřeby 6,6 l na 100 km a zároveň bude plnit emisní normu Euro 6, která vstoupí v platnost až v roce 2014.

Mercedes pod velkou přední kapotu nasadí poměrně malý čtyřválec, který je znám z modelu E 220 CDI. Naftový agregát bude disponovat díky dvojitému přeplňování výkonu 150 kW (204 k) a navíc motor bude doplněn o malou hybridní jednotku s klasickým elektromotorem.

Hybridní systém ovšem nebude u tohoto modelu nijak dominantní a půjde jen doplněk ke speciálně vyladěnému naftovému motoru. Dvojité přeplňování pak má zajistit velmi příjemnou charakteristiku průběhu točivého momentu a navíc dodá dostatek dynamiky i bez nutnosti velkého vytáčení, což opět sníží spotřebu.

Tento vůz by pak měl v kombinovaném cyklu dosahovat spotřeby jen 6,6 l na 100 km, což je ještě méně, než ve výrazně menším E 220 CDI.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mercedes-Benz S v úpravě Lorinser

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků