Mercedes-Benz S220 CDI hybrid, luxus se spotřebou kompaktu

Německý výrobce luxusních vozu chce již na frankfurtském autosalonu v září letošního roku představit studii luxusní limuzíny třídy S, která bude dosahovat nebývale malé kombinované spotřeby 6,6 l na 100 km a zároveň bude plnit emisní normu Euro 6, která vstoupí v platnost až v roce 2014.

Mercedes pod velkou přední kapotu nasadí poměrně malý čtyřválec, který je znám z modelu E 220 CDI. Naftový agregát bude disponovat díky dvojitému přeplňování výkonu 150 kW (204 k) a navíc motor bude doplněn o malou hybridní jednotku s klasickým elektromotorem.

Hybridní systém ovšem nebude u tohoto modelu nijak dominantní a půjde jen doplněk ke speciálně vyladěnému naftovému motoru. Dvojité přeplňování pak má zajistit velmi příjemnou charakteristiku průběhu točivého momentu a navíc dodá dostatek dynamiky i bez nutnosti velkého vytáčení, což opět sníží spotřebu.

Tento vůz by pak měl v kombinovaném cyklu dosahovat spotřeby jen 6,6 l na 100 km, což je ještě méně, než ve výrazně menším E 220 CDI.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mercedes-Benz S v úpravě Lorinser

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků